5 bizarních sportů z celého světa, které skutečně existují

Jen jeden z těchto sportů neexistuje: Šachy kombinované s boxem, střelba se skoky na trampolíně nebo žehlení říznuté horolezectvím. Odhalení v článku!

1. Hon za sýrem

Dvě hodiny jízdy na západ od Londýna leží Coopers Hill. Vždy v květnu se tam schází nadšenci, kteří se snaží dohonit kolo sýra kutálející se ze svahu. Komu se to povede jako prvnímu, vyhrává.

O bizarním závodě natočil Netflix jeden díl dokumentu “We Are the Champions”. V Česku není dostupný, pro zhlédnutí je potřeba rychlá virtuální privátní síť typu Surfshark VPN

2. Bossaball

Co vznikne, když smícháte nohejbal, skákací hrad a písčité pláže slunné Brazílie? Bossaball.

Bossaball proti sobě hrají dva týmy složené ze 3-5 hráčů, cílem je stejně jako v nohejbalu skórovat míč na polovinu soupeře. Hraje se na nafukovacím hřišti s trampolínou, která garantuje divoké akrobatické smeče. Míč se může odehrát kteroukoliv částí těla včetně ruky.

3. Fackovaná

Dva chlapi libovolné velikosti se postaví proti sobě a střídavě si dávají flákance. Kdo ránu neustojí a padne, v soutěži končí. Vítěz postupuje v turnajovém pavouku dál.

Jinde než v Rusku tento sport vzniknout nemohl. Pravidelné turnaje se již konají po celém světě, tak se můžete sami přihlásit. Doporučujeme sjednat kvalitní cestovní pojištění.

4. Extrémní žehlení

Brit John Slater byl posedlý honbou za pečlivě vyžehleným oblečením, žehličku si s sebou vozil i na čundry spojené se stanováním. Jeho bratranec Tony Hiam si ho začal trochu dobírat, a tak v roce 1980 vznikl nový netradiční sport. Žehlení na extrémních místech.

Vítězem je ten, kdo postaví prkno na co nejdivnější místo a vyšvihne perfektně vyžehlenou košili bez jediného faldíku. Asociace extrémního žehlení pořádá pravidelná mistrovství, které sponzoruje - jak jinak - výrobce žehliček. Předchozí vítězové žehlili na nebezpečném útesu, při sjíždění řeky v kánoe, při lyžování nebo během seskoku padákem.

Trénink extrémního žehlení má jeden významný benefit, nudná domácí práce s ním uteče raz dva. Vybavení koupíte v každém elektru, Expert slevový kod vám finančně pomůže v začátcích kariéry.

5. Šachbox

Zdánlivě nekombinovatelné disciplíny v sobě mísí šachbox, ve kterém se střídají partie rapid šachu a klasického boxu. Utkání šachboxu se hraje na jedenáct kol, šachy a box se pravidelně střídají. První a poslední jsou vždy šachy.

Konec utkání může nastat několika způsoby: rozhodnutím sudího, matem, knockoutem, vzdáním se nebo vypršením časového limitu.

Top videa

SESTŘIH: Kanada - Německo 5:2. Německý sen se rozplynul ve třetí třetině, Javorové listy slaví 28. titul

Nejčtenější články

Zabouchli si dveře do reprezentace. 3 čeští hokejisté, kteří mají namířeno do KHL

Zabouchli si dveře do reprezentace. 3 čeští hokejisté, kteří mají namířeno d…

Do letošní sezony KHL zasáhlo několik českých hokejistů. A další Češi se na východ chystají.

7.  5.  2023 | |56 N/A
Petr Sobol
Hokej
Měli dostat šanci? 4 Češi z NHL, kteří mohli přijet na mistrovství světa

Měli dostat šanci? 4 Češi z NHL, kteří mohli přijet na mistrovství světa

Hokejová reprezentace letos stála o řadu posil z NHL, zpoza Atlantiku ale přilétla spousta omluvenek. Další hráče „zavrhli“ stavitelé národního týmu.

21.  5.  2023 | |2 N/A
Petr Sobol
Hokejová reprezentaceNHLHokej
Další trable pro Slavii. 5 důležitých hráčů, kteří jsou před finále poháru mimo hru

Další trable pro Slavii. 5 důležitých hráčů, kteří jsou před finále poháru m…

V Edenu nebudou vzpomínat na uplynulou neděli v dobrém. Přišli o první místo v tabulce a taky o několik opor.

1.  5.  2023 |
Petr Sobol
Slavia PrahaFotbal

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com