Vladimír Coufal   Ve Slavii tehdy působil ještě Vladimír Coufal, jenž na začátku tohoto ročníku přestoupil do anglického West Hamu. Že by mu však zápas se Slováckem nějak extra vyšel, to se říct nedá. Ve Slavii od něj bývali zvyklí na úplně jiné výkony, které jej později katapultovaly až do Premier League.  Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kúdela  Čtyřiatřicetiletý stoper, jenž v současné době hraje snad v životné formě, měl v duelu se Slováckem řídit defenzivu Slavie. Jenže utkání proti houževnatému týmu, ve kterém dříve sám hrával, mu příliš nevyšlo a obrana pod jeho vedením dvakrát inkasovala. Tento zápas rozhodně nepatřil k těm nejpovedenějším, které Ondřej Kúdela ve Slavii odehrál.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Tomáš Holeš   V loňské sezoně příliš nenastupoval. Proti Slovácku se však dostal na plac hned od začátku a naskočil pro něj na netypickém místě levého obránce. Dvacet minut před koncem, ze stavu 1:0 pro domácí, ho nahradil Júsuf Hilál.  Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Provod   V zahajovací sestavě figuroval také Lukáš Provod, jenž v letošním ročníku nabral parádní formu a dostal se až do základní jedenáctky národního týmu. Utkání na Slovácku mu ale vůbec nevyšlo a už o přestávce šel ze hry. Na jeho místo naskočil Lukáš Masopust.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

40 zápasů Slavie bez porážky. Podívejte se, kteří hráči byli loni u posledního propadáku se Slováckem

Fotbalisté Slavie neprohráli už čtyřicet zápasů v řadě a vyrovnali ligový rekord, který v letech 1943 až 1946 vytvořila konkurenční Sparta. Sešívaní naposledy padli před více než rokem v duelu se Slováckem.

Je obdivuhodné, co trenér Jindřich Trpišovský se svým týmem dokázal. Slavia neprohrála už čtyřicet ligových duelů v řadě, a pokud o víkendu bude bodovat taky v souboji s Bohemians 1905, tak vytvoří nový ligový rekord. Sešívaní naposledy padli první březnový den loňského roku na půdě Slovácka, kde prohráli 0:2. Kteří hráči Slavie byli tehdy u toho? Podívejte se. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 9

Ondřej Kolář 

Ondřej Kolář Slavia 20.jpg

Bránu Slavie tehdy, stejně jako teď, hájil Ondřej Kolář. Ten v 31 zápasech loňské sezony vychytal 23 čistých kont a inkasoval jen deset branek. Dvě z nich přitom dostal právě v duelu na půdě Slovácka, kde ho překonali Milan Petržela a Ondřej Zahustel. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Vladimír Coufal 

Vladimír Coufal 20.jpg

Ve Slavii tehdy působil ještě Vladimír Coufal, jenž na začátku tohoto ročníku přestoupil do anglického West Hamu. Že by mu však zápas se Slováckem nějak extra vyšel, to se říct nedá. Ve Slavii od něj bývali zvyklí na úplně jiné výkony, které jej později katapultovaly až do Premier League. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Ondřej Kúdela 

Ondřej Kúdela Slavia 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý stoper, jenž v současné době hraje snad v životné formě, měl v duelu se Slováckem řídit defenzivu Slavie. Jenže utkání proti houževnatému týmu, ve kterém dříve sám hrával, mu příliš nevyšlo a obrana pod jeho vedením dvakrát inkasovala. Tento zápas rozhodně nepatřil k těm nejpovedenějším, které Ondřej Kúdela ve Slavii odehrál. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Tomáš Holeš 

Tomáš Holeš Slavia.jpg

V loňské sezoně příliš nenastupoval. Proti Slovácku se však dostal na plac hned od začátku a naskočil pro něj na netypickém místě levého obránce. Dvacet minut před koncem, ze stavu 1:0 pro domácí, ho nahradil Júsuf Hilál. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Lukáš Provod 

Lukáš Provod 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V zahajovací sestavě figuroval také Lukáš Provod, jenž v letošním ročníku nabral parádní formu a dostal se až do základní jedenáctky národního týmu. Utkání na Slovácku mu ale vůbec nevyšlo a už o přestávce šel ze hry. Na jeho místo naskočil Lukáš Masopust. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Nicolae Stanciu 

Nicolae Stanciu Slavia 2.jpg

Rumunský záložník má v současné době formu jako hrom. V souboji se Zlínem vstřelil už jedenáctý gól sezony a drží se mezi elitními kanonýry Fortuna ligy. Hodně nebezpečný byl také v osudovém utkání se Slováckem, v němž patřil k nejlepším hráčům sešívané družiny. Brankáře Matouše Trmala však ani jednou nepřekonal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Peter Olayinka 

Peter Olayinka derby.jpg

Ofenzivní trápení Slavie v utkání se Slováckem neprolomil ani Peter Olayinka. Nigerijský křídelník odehrál celých devadesát minut, nic nebezpečného ale nevymyslel. Do statistik se tak zapsal jen jednou žlutou kartou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Další hráči 

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Celý zápas tehdy odehrál stoper Mohamed Tijani, pro něhož to byl druhý a dosud i poslední duel v sešívaném dresu. Na pozici defenzivního štítu nastoupil další tehdejší novic ve Slavii David Zima - stejně jako v záloze Oscar a na hrotu sestavy Petar Musa (na snímku). Trenér Jindřich Trpišovský v Uherském Hradišti provedl tři střídání a kromě Masopusta s Hilálem poslal do hry ještě Stanislava Tecla, jenž po přestávce nahradil Zimu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud