4 stopeři, které má v kádru mistrovská Plzeň. Kdo se dostane do sestavy?

Plzeň sice možná přijde o Michaela Krmenčíka, jinak ale udrží základní osu pohromadě. Žádná z opor už neodejde. Naopak, Viktorka ještě posílila a plánuje útok na další titul.

Bez názvu1.jpg

K ozdobám kádru mistrovské Viktorky patří defenziva. Kouč Pavel Vrba má v kádru čtyři stopery, na které se může maximálně spolehnout. Kdo z nich má nejblíže do sestavy? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Luděk Pernica

Luděk Pernica Jablonec 2.jpg

Bývalý bek Brna v Jablonci vyzrál v klíčovou personu a Plzeň si už v zimě zajistila jeho služby. Je tvořivý, což trenér Vrba vyžaduje a což mu u jeho konkurentů trochu chybí. Navíc má vůdčí schopnosti, umí řídit celou defenzivu a skvěle organizuje hru. V přípravě se jeví velmi dobře, měl by hrát v základu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Roman Hubník

Roman Hubník.jpg

Plzeňská stálice posledních let. Nedávno se sice spekulovalo o jeho odchodu, kapitán ale zůstává v Plzni. Pokud bude Roman Hubník fit, má prakticky předplacené místo v sestavě. V 34 letech je navíc nejzkušenějším ze stoperů Viktorky.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Tomáš Hájek

Tomáš Hájek Plzeň Dominik Bakeš CNC  Profimedia.jpg

Levonohý stoper má za sebou první kompletní sezonu v dresu Viktorky a na západě Čech obstál. Šestadvacetiletý Tomáš Hájek, jenž do Plzně přišel v polovině sezony 2016/17 ze Zlína, v loňském ročníku odehrál 19 zápasů a pokaždé byl v základní sestavě. Po příchodu Pernici se ale zřejmě přesune mezi náhradníky.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Lukáš Hejda

Lukáš Hejda Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Lukáš Hejda pamatuje zápasy v Lize mistrů, Vrba moc dobře ví, co od něj může čekat, v úvodu sezony ale jeho služeb nevyužije. Osmadvacetiletý stoper, jenž loni zasáhl do 21 zápasů, se totiž zotavuje ze svalového zranění a začátek ročníku nestihne. Viktorce ale letos určitě pomůže.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud