4 přestupy Václava Kadlece. Zní to neuvěřitelně, ale v součtu stál téměř čtvrt miliardy korun

Brzy to budou tři roky, co Václav Kadlec zavřel za svou fotbalovou kariérou dveře. Učinil tak v pouhých 27 letech. Jenže bez fotbalu dlouho nevydržel a vrátil se na hřiště. Momentálně kope třetí ligu na Žižkově a na časy, kdy se za jeho přestupy platily horentní sumy, může jen vzpomínat.

Když se v roce 2016 vrátil Václav Kadle na Letnou ze zahraničí, stal se v tu chvíli nejdražším ligovým fotbalistou všech dob. Dnes je dost těžké tomu uvěřit.

Tehdy čtyřiadvacetiletý Václav Kadlec měl pevnou pozici v dánském Midtjyllandu, vábení Sparty ale neodolal. Letenští za něho platili už potřetí. Poprvé ho kupovali v 16 letech z Bohemians 1905, v zimě roku 2015 investovali do jeho hostování z Frankfurtu a o rok později zaplatili mastnou přestupovou částku.

V kariéře někdejší velké naděje českého fotbalu se odehrály čtyři přestupy, za které se v součtu platilo téměř čtvrt miliardy korun. Více se o nich dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Bohemians 1905 – Sparta (10 milionů korun)

Klepněte pro větší obrázek

Talentovaný útočník vyrůstal ve vršovické Bohemce. V roce 2008, když mu bylo pouhých 16 let, ho koupila za deset milionů korun Sparta. Tolik se za žádného jiného mladého hráče neplatilo.

V první sezoně zasáhl do 12 zápasů, ve kterých dal dvě branky Celkově strávil na Letné pět let, během nichž odehrál 111 duelů, dal 32 gólů, získal jeden titul a dostal se do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Sparta – Frankfurt (104 milionů korun)

Klepněte pro větší obrázek

Jeden den hrál v Plzni s kapitánskou páskou na ruce, další den už vyrazil směrem na německý Frankfurt. Václav Kadlec se dočkal v srpnu roku 2013 vytouženého přestupu do zahraničí a upsal se německému Frankfurtu, který zaplatil za tehdy jednadvacetiletý sparťanský klenot 104 milion korun.

Kadlec podepsal čtyřletý kontrakt a v novém působišti se uvedl skvěle. Ve třech zápasech dal tři góly a dostal se do základní jedenáctky. Formu ale neudržel, postupně vypadl ze sestavy a v únoru roku 2015 se vrátil na hostování do Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Frankfurt – Midtjylland (54 milionů korun)

Klepněte pro větší obrázek

Návrat do Sparty Kadlecovi vyšel. Mladý útočník odehrál během hostování 13 zápasů, dal v nich devět branek a vrátil se do reprezentace. Místo ve Frankfurtu ale nezískal. Celkově nastoupil k 27 bundesligovým duelům, ve kterých dal šest branek. Pak následoval odchod za 54 milionů korun do týmu dánského mistra Midtjyllandu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Midtjylland – Sparta (73 milionů korun)

Václav Kadlec Sparta 2.jpg

Rozjezd měl pomalejší, ale dostal se do formy a Midtjylland s ním měl velké plány. Jenže se přihlásila Sparta, která rozjela hru s jasným cílem – vrátit Kadlece zpátky na Letnou. Povedlo se, ale bylo to pořádně drahé.

V létě roku 2016 vytvořila přestupový rekord ligy Slavia, která koupila Gina van Kessela asi za 35 milionů korun. Kadlec, který se úspěšně vrátil do národního týmu, vyšel Spartu na 73 milionů korun. Na Letné podepsal smlouvu na čtyři roky, ale už to nebyl ten hráč, na kterého byli fanoušci zvyklí. Kvůli vleklým zdravotním lapáliím ukončil loni v únoru v 27 letech kariéru. Následně si to rozmyslel a vrátil se do nejvyšší soutěže. Epizodně si zahrál v Mladé Boleslavi a v Jablonci, ale od září hraje ve třetí lize v dresu Žižkova.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud