4 posily, které Sparta v létě přivedla ze zahraničí. Lovila i v Manchesteru United

Spartě sice vstup do sezony nevyšel, tým z Letné má však kvality na to, aby se zvedl. I díky posilám, které do Prahy přišly.

Sparta byla na přestupovém trhu zase hodně aktivní. Získala i čtyři hráče, které přivedla ze zahraničních soutěží. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Matěj Kovář (Manchester United) 

Matěj Kovář 22.jpg

Sparta má v kádru Dominika Holce či Milana Heču, na soupisce je ještě Vojtěch Vorel, přesto se dlouho spekulovalo o tom, že by na Letnou měl přijít i dvaadvacetiletý brankář Matěj Kovář, který taky nakonec do Prahy dorazil. Opora českých lvíčat patří Manchesteru United a už několikrát se dostala do nominace prvního týmu. Sparta jej získala na hostování, bez opce. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Asger Sørensen (Norimberk) 

Asger Sorensen Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Spartu trápily v úvodu sezony tradiční problémy se složením stoperské dvojice. I proto na Letnou dorazil 191 centimetrů vysoký dánský stoper Asger Sørensen, který dorazil z německého Norimberku. Dříve působil v Regensburgu nebo v rakouském Salcburku, v Midtjyllandu se potkal i se současným koučem Sparty Brianem Priskem. Ve Spartě zapadl dobře a zabydlel se v základní sestavě. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jakub Jankto (Getafe) 

Jakub Jankto Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Hrával za Udine, měl silnou pozici v Sampdorii, poslední rok ve španělském Getafe mu ale nevyšel. Reprezentační křídelník Jakub Jankto, jenž má slávistickou minulost, se rozhodl pro ligový restart a na roční hostování s opcí přišel do Sparty. Za tu šestadvacetiletý reprezentant odehrál zatím pět ligových zápasů, moc toho ale ještě neukázal. Bodově je zatím na nule. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Jan Kuchta (Lokomotiv Moskva) 

Jan Kuchta Sparta 2 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Ještě loni na podzim zářil ve Slavii. Velmi dobrou pozici si budoval i v reprezentaci a v moskevském Lokomotivu. Rusko ale v létě vzhledem ke všem okolnostem opustil a hledal místo, kde by mohl hrát dál. Nakonec se vrátil do Prahy, místo Slavie však zakotvil ve Spartě, která jej přivedla na hostování. Jenže pětadvacetiletý Jan Kuchta se hned v prvním duelu s Libercem nechal vyloučit a do akce se vrátil až v minulém kole proti Zlínu. Gól ještě nedal.  

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud