4 odstřelení Sparťané jsou stále bez angažmá. Kam zamíří Konaté a spol.?

Sparta získala deset nových zahraničních posil a vyhlásila útok na nejvyšší mety. Nový kouč Andrea Stramaccioni se naopak rozloučil s několika nedávnými stálicemi sestavy a vyslal je vstříc novým výzvám.

79188631.jpg

Aleš Čermák, se kterým už na Letné nepočítali, přestoupil ke konkurentovi z Plzně. Další čtyři hráči, s nimiž se Sparta rozloučila, ale na angažmá stále čekají. Zájemci o jejich služby však jsou a jim se začínají rýsovat nové možnosti. Kam mohou Konaté a spol. odejít? Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 5

Mario Holek

Mario Holek 2.jpg

Ve Spartě si vypracoval silnou pozici, hrál na stoperu, ale mohl zaskočit i ve středu zálohy. Loni nastoupil k 26 zápasům, z toho jen třikrát nebyl v základní sestavě. O to víc byl jeho konec v týmu překvapivější. Mario Holek dohrával jarní část se zraněnými třísly, musí na operaci, přesto okolo něj krouží Zlín a Slovan Bratislava.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Matěj Hybš

Matěj Hybš 3.jpg

Sparťanský odchovanec dostal na Letné několik šancí, ani jednou ale plně nevyužil a nyní v týmu končí. Zdá se, že definitivně. Čtyřiadvacetiletý krajní obránce, jenž byl na jaře devětkrát v základní sestavě, měl nabídku z polského celku Zaglebie Lubin, tu ale smetl ze stolu. Jednou z možností je i Mladá Boleslav.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Tiémoko Konaté

Tiemoko Konaté 2.jpg

Poté, co si před rokem chtěl vytrucovat přestup do Bukurešti, upadl v nemilosti vedení i sparťanských fanoušků. Rychlík z Pobřeží slonoviny však dostal druhou šanci a na jaře patřil k nejlepším hráčům Sparty. Tím ale jeho letenská mise skončila a Tiémoko Konaté si hledá nový klub. Podle nejnovějších zpráv by mohl zamířit do týmu řeckého nováčka Apollon Smyrnis, ten však preferuje hostování, zatímco Sparta chce hráče prodat.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Ondřej Mazuch

Ondřej Mazuch Michal Beránek  CNC Profimedia.jpg

Na Letné do jeho rekonvalescence investovali spoustu času i peněz, Ondřej Mazuch ale ve Spartě nepřesvědčil. Trápily ho zdravotní problémy, lepší výkony střídal s hloupými chybami, a tak se s ním kouč Stramaccioni rozloučil. Bývalý stoper Fiorentiny, Anderlechtu či Dněpru by ale neměl mít o nabídky nouzi, spekuluje se například o přestupu do druholigového anglického Hullu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud