4 nejžhavější adepti na zisk Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL

4 nejžhavější adepti na zisk Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL

4 nejžhavější adepti na zisk Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL


Cory Schneider (New Jersey Devils)

Cory Schneider.jpg

S postupem New Jersey Devils do bojů o Stanley Cup to nevypadá nejlépe. Ďáblové momentálně ztrácí na poslední postupovou pozici do play-off šest bodů a největší zásluhu na tom, že to není o hodně víc, má brankář Cory Schneider. Kdyby americký gólman chytal v kvalitnějším týmu, byl by pravděpodobně jednou z největších hvězd NHL.

Schneider patří k nejvytíženějším brankářům v soutěži. Na kontě má 55 zápasů, v nichž chytal od první minuty, a v celkovém počtu odchytaných minut jsou před ním pouze tři borci. Navzdory tomu, že si prakticky neodpočine a leží na něm obrovská tíha zodpovědnosti, podává neuvěřitelně vyrovnané a vysoce nadprůměrné výkony.

O tom, že to nemá za obranou New Jersey snadné, vypovídá i počet střel, které mířily na jeho branku. Jen na pět gólmanů v NHL šlo v aktuální sezoně víc kotoučů. Schneider čelil 1525 vystřeleným pukům. S úspěšností zákroků 92,3 % je na tom stejně jako třeba uznávaný Henrik Lundqvist z New Yorku Rangers a lépe než Fin Tuukka Rask z Bostonu - předloňský držitel Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana sezony.

V devětadvaceti letech je Schneider vyzrálým brankářem na vrcholu sil. Je smutné, že hráč jeho nesmírných kvalit mrhá talentem v podprůměrném klubu, s nímž se ani letos navzdory vynikajícím individuálním výkonům (zřejmě) nepodívá do play-off. Vzhledem k tomu, že v New Jersey podepsal v září roku 2014 sedmiletý kontrakt, moc růžově to s nadějí na týmové úspěchy nevypadá ani v následujících sezonách. Náladu by mu mohla vylepšit Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL, na niž by mohl být nominován.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud