4 nejdražší útočníci, které koupila Plzeň. Jak vysoko se zařadí příchod Chorého?

4 nejdražší útočníci, které koupila Plzeň. Jak vysoko se zařadí příchod Chorého?

4 nejdražší útočníci, které koupila Plzeň. Jak vysoko se zařadí příchod Chorého?

Je to už téměř hotová věc. Viktorka brzy přivede Tomáše Chorého, za kterého pošle do Olomouce více než dvacet milionů korun. Z vytáhlého forvarda se tak rázem stane jedna z nejdražších posil v historii západočeského klubu.

Bez názvu.jpg

Zatímco Sparta v létě investovala do posil zhruba 350 milionů korun, Viktorka byla skromnější a za šest nových hráčů utratila „jen" 60 milionů korun. Teď však vytáhne pořádný balík peněz a koupí Tomáše Chorého. Jména čtyř dosavadních nejdražších útočných posil v historii klubu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Aidin Mahmutovič – 10 milionů korun

Aidin Mahmutovič Plzeň.jpg

Bosenský útočník byl ligovým hitem. V Teplicích řádil, dokonce se spekulovalo o jeho „povolání“ do českého národního týmu. V roce 2014 ale nastal zlom. Obávaný snajpr totiž přestoupil do Plzně, kde se jeho kariéra zasekla.

Na jaře sice dal šest branek, důvěru trenér ale nezískal a do hry chodil spíše z lavičky náhradníků. Po dvou letech zamířil do Olomouce, byl také v Příbrami a v létě zamířil do Řecka. Tato desetimilionová investice se Viktorce nevyplatila.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Jakub Řezníček - 13,2 milionů korun

Jakub Řezníček Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ve Spartě se neprosadil, v Brně ale pálil ostrými a v létě přišel do Plzně. Viktorka za útočníka, který během uplynulých dvou sezon nastřílel dvacet branek, zaplatila více než 13 milionů korun. Jakub Řezníček se ale v Plzni moc neukázal, v lize naskočil jen do devíti duelů, ani jednou nebyl v základní sestavě a gól taky nedal. Teď by mohl zamířit do Olomouce. Místo Chorého...

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Stanislav Tecl – 20 milionů korun

Stanislav Tecl Plzeň 2.jpg

Nejmladší kapitán v ligové historii, deset branek v 11 zápasech, taková byla podzimní bilance Stanislava Tecla v první polovině sezony 2012/13. V té druhé už nastupoval v plzeňských barvách. Viktorka za něj zaplatila dvacet milionů korun, jenže Tecl se dlouho ne a ne prosadit.

První ligový gól v novém dresu dal až v další sezoně, během níž skóroval dokonce dvanáctkrát. Pevné místo v sestavě si ale pod Pavlem Vrbou nevybojoval a v roce 2015 zamířil do Jablonce, kam se letos vrátil na hostování ze Slavie.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Tomáš Wágner – 20 milionů korun

Wágner.jpg

V lize debutoval už v 19 letech, po pouhých patnácti minutách na hřišti vstřelil premiérový gól, jeho střelecký apetit rostl a v roce 2012 přišel přestup do Plzně. Viktorka za něj zaplatila asi dvacet milionů korun, v nabité konkurenci si ale nevybojoval pevné místo v sestavě.

V ročníku 2013/14 sice vstřelil osm branek, rozhodujícím gólem do sítě CSKA Moskva Plzni zajistil postup do jarní fáze Evropské ligy, ani to mu ale k pevnější pozici nepomohlo. Působil v Mladé Boleslavi, hrál za Jablonec a nyní je druhým rokem v Karviné.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud