4 nejdražší hráči Bayernu Mnichov. Každý z nich má vyšší cenu, než celý kádr Plzně

Fotbaloví fanoušci v Evropě nyní žijí zápasy Ligy národů, ale už za týden bude opět v popředí zájmu Liga mistrů. Plzeň se v milionářské soutěži vypraví ke svému třetímu utkání ve skupinové fázi do Mnichova. A stejně jako v případě střetnutí proti Barceloně či Interu Milán bude trpaslíkem, který bojuje s obrem.

Podle portálu TransferMarkt činí celková hodnota všech hráčů Bayernu Mnichov téměř 880 milionů eur. Cena celého kádru Plzně je vyčíslena na 24 milionů eur, je tedy téměř čtyřicetkrát nižší. V sestavě bavorského velkoklubu je 13 borců, kteří stojí víc než všichni fotbalisté Viktorky dohromady. Kvarteto těch nejdražších najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

3. – 4. Alphonso Davies – 70 milionů eur

Alphonso Davies-Bayern.jpg

Jednadvacetiletý Alphonso Davies je bezpochyby největším současným talentem kanadského fotbalu. Navzdory nízkému věku má už na kontě přes tři desítky reprezentačních startů a dvanáct gólů.

Už coby šestnáctiletý teenager nesmírně imponoval skautům z nejbohatších evropských klubů. Na soupisku ho chtěli zapsat v Manchesteru United, Liverpoolu a Chelsea, nakonec však souboj o jeho podpis vyhrál Bayern Mnichov, který za něho poslal v roce 2019 do Vancouveru deset milionů eur. Dnes je jeho cena podle portálu TransferMarkt sedmkrát vyšší a v blízké budoucnosti může ještě dál růst. Davies je jedním z nejrychlejších fotbalistů na světě, ale i ve vysokém tempu dokáže skvěle ovládat balon.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. – 4. Matthijs de Ligt – 70 milionů eur

Matthijs de Ligt-Bayern.jpg

Ajax Amsterdam je vyhlášený svou akademií a prací s mládeží, takže nikoho asi moc neudiví, že druhým nejdražším stoperem ve fotbalových dějinách je právě produkt tohoto holandského klubu. Aktuálně třiadvacetiletý supertalent Matthijs de Ligt byl už coby teenager obletován skauty bohatých velkoklubů, nakonec ho v létě roku 2019 ulovil Juventus, který za jeho podpis poslal do Amsterdamu přes 80 milionů eur.

Vytouženou posilou však byl nizozemský reprezentant také pro německý Bayern. Velké úsilí o jeho získání bylo korunováno úspěchem letos v létě, kdy se za téměř 70 milionů eur přesunul do Allianz Areny. Moc větších hvězd než je on v aktuálním ročníku Bundesligy nenajdeme.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

1. – 2. Jamal Musiala – 80 milionů eur

Jamal Musiala1.jpg

Jamal Musiala se narodil ve Stuttgartu. Matka je Němka, otec Nigerijec. Když mu bylo sedm let, rodina se přestěhovala do Anglie a malý Jamal nastoupil do akademie Chelsea. Tam se fotbalové vzdělával osm let, ale v roce 2019 činovníci londýnského klubu usoudili, že není dost fyzicky silný na ostrovní fotbal a pustili ho do Bayernu. Nyní tohoto rozhodnutí možná začínají litovat.

V červnu roku 2020 se Musiala stal historicky nejmladším hráčem mnichovského velkoklubu, který nastoupil do bundesligového utkání. Bylo mu 17 let a 115 dní. O něco později se stal nejmladším střelcem klubu.

Akcie talentovaného teenagera na fotbalovém trhu raketově rostou. Bývalý trenér rezervního celku Bayernu o něm prohlásil, že je to hráč „ledově chladný a soustředěný“. Musiala je vysoký a hubený. Postavou připomíná Dele Alliho. Má výbornou techniku a ďábelskou pravou nohu. Je skvělým střelcem.

Když šlo o jeho reprezentační budoucnost, vybíral mezi Anglií a Německem a zvolil zemi, v níž se narodil. V mládežnických týmech však vyzkoušel obě varianty. Jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt činí 80 milionů eur. Zřejmě to nebude dlouho trvat, a bude ještě vyšší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. – 2. Joshua Kimmich – 80 milionů eur

Joshua Kimmich.jpg

Joshua Kimmich je dnes jedním z nejlepšíchdefenzivních záložníků na světě a zároveň lídrem Bayernu i německé reprezentace. Malý postavou, velký talentem. I tak by mohla znít jeho charakteristika. Jen 177 centimetrů vysoký hráč zažil fantastickou sezonu 2016/17, kdy se v 27 bundesligových zápasech blýskl šesti brankami, další tři trefy přidal v osmi startech v Lize mistrů. Od té doby jeho hvězda září stále jasnějším světlem.

Kimmichův výkonnostní růst během uplynulých let byl obdivuhodný a dnes už si fanoušci Bayernu nedokážou představit, že by na hřišti mohl chybět. Skvěle dokáže číst hru, vyzařuje z něho sebevědomí a obrovský elán. Podle některých fotbalových expertů připomíná legendárního Matthiase Sammera.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud