3. – 4. Ladislav Almási (Baník Ostrava) – 1 milion eur  Když loni v létě získal Baník přibližně za 12 milionů korun z Ružomberku slovenského útočníka Ladislava Almásiho, v ostravském klubu zřejmě ani nečekali, jaký dopad na tým bude angažování urostlého hroťáka mít. Neúnavný ostřelovač soupeřových brankářů na ně v 25 zápasech aktuální sezony vyslal 46 střel, z nichž třináct skončilo v síti. K nim přidal dvě gólové asistence a sedmkrát se radoval z ocenění pro nejlepšího hráče střetnutí. Téměř dvoumetrový hromotluk však vzhledem ke svým fyzickým dispozicím dokáže hrát pěkně tvrdě. Viděl už tři žluté a jednu červenou kartu. Sudí mu odpískali 40 nedovolených zákroků. Profimedia.cz

3. – 4. Ladislav Almási (Baník Ostrava) – 1 milion eur
Když loni v létě získal Baník přibližně za 12 milionů korun z Ružomberku slovenského útočníka Ladislava Almásiho, v ostravském klubu zřejmě ani nečekali, jaký dopad na tým bude angažování urostlého hroťáka mít. Neúnavný ostřelovač soupeřových brankářů na ně v 25 zápasech aktuální sezony vyslal 46 střel, z nichž třináct skončilo v síti. K nim přidal dvě gólové asistence a sedmkrát se radoval z ocenění pro nejlepšího hráče střetnutí. Téměř dvoumetrový hromotluk však vzhledem ke svým fyzickým dispozicím dokáže hrát pěkně tvrdě. Viděl už tři žluté a jednu červenou kartu. Sudí mu odpískali 40 nedovolených zákroků. | Profimedia.cz

4 nejdražší fotbalisté z české ligy, kteří nehrají za Slavii, Plzeň ani Spartu. Nikdo z nich nestojí méně než milion eur

Dvaatřicet nejdražších fotbalistů podle renomovaného portálu TransferMarkt, kteří běhají po trávnících v tuzemské nejvyšší soutěži, patří buď do kádru Slavie, Sparty nebo Plzně. Prvního hráče z jiného klubu najdeme až na 33. místě.

Mezi 32 nejhodnotnějšími hráči z Fortuna ligy najdeme 16 borců z Edenu, jedenáct letenských fotbalistů a pětici zástupců Viktorie Plzeň. To jasně vypovídá o tom, proč čelo tabulky nejvyšší soutěže vypadá tak, jak vypadá. Pojďme teď ale tyto tři kluby nechat stranou a podívejme se na nejdražší hráče, kteří působí ve zbývajících třinácti klubech. Kvarteto těch nejcennějších podle portálu TransferMarkt najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

3. – 4. Ladislav Almási (Baník Ostrava) – 1 milion eur

Ladislav Almási.jpg

Když loni v létě získal Baník přibližně za 12 milionů korun z Ružomberku slovenského útočníka Ladislava Almásiho, v ostravském klubu zřejmě ani nečekali, jaký dopad na tým bude angažování urostlého hroťáka mít. Neúnavný ostřelovač soupeřových brankářů na ně v 25 zápasech aktuální sezony vyslal 46 střel, z nichž třináct skončilo v síti. K nim přidal dvě gólové asistence a sedmkrát se radoval z ocenění pro nejlepšího hráče střetnutí. Téměř dvoumetrový hromotluk však vzhledem ke svým fyzickým dispozicím dokáže hrát pěkně tvrdě. Viděl už tři žluté a jednu červenou kartu. Sudí mu odpískali 40 nedovolených zákroků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. – 4. Václav Jemelka (Sigma Olomouc) – 1 milion eur

Václav Jemelka.jpg

S krátkou přestávkou uprostřed loňského roku, kdy jeho tržní hodnota klesla, si drží Václav Jemelka stabilní cenu jednoho milionu eur už od léta roku 2019. Olomoucký odchovanec, který už také oblékl reprezentační dres, se v létě vrátil z hostování v belgickém Leuvenu a stal se (opět) pilířem zadních řad hanáckého celku. V současné sezoně odehrál 18 utkání, dal jeden gól, na další přihrál a viděl čtyři žluté karty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Jaroslav Zelený (FK Jablonec) – 1,2 milionu eur

Jaroslav Zelený1.jpg

Devětadvacetiletý obránce Jaroslav Zelený už si zahrál nejvyšší českou soutěž v pěti různých klubech. Momentálně je hráčem Jablonce a na severu Čech je nepostradatelným hráčem. I když v aktuálním ročníku Fortuna ligy ještě neskóroval a ani si nezapsal do statistik žádnou nahrávku, je pro mužstvo nesmírně přínosný. Na kontě má třetí nejvyšší počet přihrávek ze všech hráčů v lize a úplně nejlepší je v počtu vyhraných obranných soubojů. V počtu podstoupených obranných soubojů mu patří ve statistikách druhé místo. V Jablonci má podepsanou smlouvu do roku 2024 a portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na 1,2 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Lukáš Sadílek (1. FC Slovácko) – 1,4 milionu eur

Lukáš Sadílek.jpg

Jeho mladší bratr Michal je od roku 2015 hráčem nizozemského PSV Eindhoven a momentálně je na hostování v klubu Twente Enschede. Také Lukáš Sadílek by se ze Slovácka mohl posunout o dům dál. Pětadvacetiletý záložník hraje ligu už od sezony 2014/15 a v aktuálním ročníku dal tři branky, připsal si tři asistence a co se týče odehraných minut, je nejvytíženějším hráčem v nejvyšší soutěži. V uherskohradišťském klubu má podepsaný kontrakt do roku 2023, ale je otázkou, jak dlouho tam ještě zůstane. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena 1,4 milionu eur a během uplynulých dvou let se zvýšila téměř pětkrát.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud