Tomáš Hájek  - Bývalý stoper Zlína přestoupil před dvěma lety do Plzně. Loni za Viktorku odehrál 19 ligových zápasů a pokaždé byl v základní sestavě. Jenže letos nedostal šanci ani jednou, na západě Čech byl až čtvrtým stoperem, a tak se v zimě řešilo jeho hostování. Nakonec zamířil do Mladé Boleslavi. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Tomáš Hájek - Bývalý stoper Zlína přestoupil před dvěma lety do Plzně. Loni za Viktorku odehrál 19 ligových zápasů a pokaždé byl v základní sestavě. Jenže letos nedostal šanci ani jednou, na západě Čech byl až čtvrtým stoperem, a tak se v zimě řešilo jeho hostování. Nakonec zamířil do Mladé Boleslavi. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

4 ligoví stopeři z elitních klubů, kteří byli spojováni s příchodem do Olomouce

Olomouc shání stopera. S příchodem do Sigmy byla v posledních týdnech spojována hodně zajímavá jména, na hanácký stadion však nakonec přišel jen neznámý Srb Milan Savić.

V Olomouci se přes zimu skloňovala jména posil ze Sparty, Slavie i Plzně. V zákulisí se hovořilo o čtyřech velmi zajímavých stoperech, jejichž příchod na Hanou však neklapne. Jména čtyř středních obránců, kteří byli se Sigmou spojováni, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Hájek

Tomáš Hájek Plzeň Dominik Bakeš CNC  Profimedia.jpg

Bývalý stoper Zlína přestoupil před dvěma lety do Plzně. Loni za Viktorku odehrál 19 ligových zápasů a pokaždé byl v základní sestavě. Jenže letos nedostal šanci ani jednou, na západě Čech byl až čtvrtým stoperem, a tak se v zimě řešilo jeho hostování. Nakonec zamířil do Mladé Boleslavi.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Jakub Jugas

Jakub Jugas Slavia.jpg

Také Jakub Jugas dříve působil ve Zlíně. Na rozdíl od Hájka přestoupil do Slavie, kde si rychle získal hodně silnou pozici. Loni si držel místo v sestavě, jenže letos o něj přišel. Přednost dostávají Ondřej Kúdela, Michael Ngadeu, Simon Deli a teď navíc přišel ještě Alex Král. Je možné, že právě Jugas v zimě odejde. Do Olomouce to ale nebude.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný Slavia Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Měl nakročeno k hodně zajímavé kariéře. V roce 2017 přestoupil za čtyřicet milionů korun z Liberce do Montpellier a pravidelně začal hrát francouzskou ligu. Jenže v sestavě se neudržel a před rokem se vrátil do Slavie. Přišel bojovat o místo v základu, v Edenu toho ale moc neukázal a v zimě odešel do hostování. Místo Olomouce však skončil v kádru Bohemians 1905.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Lukáš Štětina

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Po loňském příchodu z Dukly se zabydlel v základní sestavě Sparty. V uplynulém ročníku zasáhl do 22 zápasů, letos už byl ale slovenský reprezentant na hřišti jen sedmkrát. V závěru podzimu sice nastupoval pravidelně, po příchodu Davida Lischky ale jeho role možná zase oslábne. Sparta se chce zbavit Semiha Kayi, je však možné, že odejde i Lukáš Štětina. Spekulovalo se o Olomouci, tam ale zřejmě nezakotví.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud