4 kluby a přes 250 zápasů v NHL. Taková byla zámořská kariéra Michala Neuvirtha

Poslední zápas v NHL odchytal Michal Neuvirth v lednu roku 2019. Byť je mu nyní teprve 34 let, od té doby se v žádném soutěžním utkání neobjevil.

Michal Neuvirth debutoval v NHL v sezoně 2008/09 a v základní části nejlepší ligy světa odchytal celkově 256 duelů. Dalších 16 startů pak přidal v play-off. V NHL prošel čtyřmi kluby a vychytal jedenáct čistých kont. Kde dostal nejvíc prostoru? A jak se mu dařilo? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Washington Capitals

Michal Neuvirth.jpg

Michal Neuvirth byl do NHL draftován v roce 2006, kdy jej jako 34. hráče v pořadí přivedl Washington. Premiéry v dresu Capitals se dočkal na začátku roku 2009 a během sezony odchytal za klub z hlavního města pět zápasů, v nichž si připsal dvě výhry. Ve Washingtonu vydržel až do ročníku 2013/14 a v klubu krátce vytvořil dvojici i s Tomášem Vokounem. Nejvíc prostoru dostal v sezoně 2010/11, kdy si připsal 48 startů a dalších devět duelů přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Buffalo Sabres

Michal Neuvirth Buffalo 2.jpg

V průběhu sezony 2013/14 odešel Neuvirth z Washingtonu. Poslední přestupní den byl společně s Rostislavem Kleslou vyměněn do Buffala, odkud do Capitlas zamířil Jaroslav Halák. V první sezoně si připsal dva starty, v dalším ročníku jich přidal 27 a vydal se zase dál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

New York Islanders

Michal Neuvirth Islanders.jpg

Z Buffala Neuvirth zamířil do New Yorku a oblékl dres Islanders. Z nejhoršího týmu NHL se stěhoval do organizace, s níž postoupil do play-off. V Islanders vytvořil dvojici s Jaroslavem Halákem a v sezoně 2014/15 zasáhl do šesti zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Philadelphia Flyers

Michal Neuvirth Phil 3.jpg

Poslední zastávkou Michala Neuvirtha v NHL byla Philadelphia, kde vydržel čtyři sezony. Nejvíc prostoru dostal hned v té první, v ročníku 2015/16, kdy si připsal 32 startů v základní části a další tři v play-off. V sezoně 2018/19 už ale vinou zdravotních problémů zasáhl jen do sedmi duelů a tím se jeho zámořská mise uzavřela.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud