4 hráči Slavie, kteří už získali ligový titul. Přidají letos společně další?

4 hráči Slavie, kteří už získali ligový titul. Přidají letos společně další?

4 hráči Slavie, kteří už získali ligový titul. Přidají letos společně další?

Titul. V Edenu o něm zatím nemluví, stále není na pořadu dne, kolo co kolo jsou mu ale blíž a blíž. Sešívaným se daří, vyhráli už šest zápasů v řadě a dotahují se na čelo tabulky. Jak vysoko budou po 30. kole?

Slavia, posilněná čínským kapitálem, nezačala sezonu moc dobře. Jenže s příchodem Jaroslava Šilhavého se situace obrátila o 180 stupňů a slávisté se rázem dostali mezi žhavé aspiranty na zisk titulu. Na první pozici ztrácí pouhé dva body. Dotáhnou to až k titulu? Ve slávistickém kádru jsou čtyři hráči, kteří už ligu (nejen v bíločerveném dresu) vyhráli. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jiří Bílek (2006, Liberec)

Jiří Bílek.jpg

Hrál v Německu, je odchovancem Sparty, současným kapitánem Slavie, největšího úspěchu ale dosáhl v Liberci, který posílil v polovině ročníku 2005/06. Byla to trefa do černého, dvaatřicetiletý obránce se dostal rychle do základní sestavy a na konci sezony oslavil svůj první a dosud poslední titul. Získá letos další?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Josef Hušbauer (2014, Sparta)

Josef Hušbauer Slavia.jpg

Přestupy ze Sparty do Slavie? Ty se často neodpouští. Před rokem se touto trasou vydal Josef Hušbauer, který dříve patřil ke klíčovým hráčům letenského týmu.

V sezoně 2013/14 dal 18 branek, stal se nejlepším střelcem ligy a dovedl Spartu k titulu. V polovině dalšího ročníku zamířil na hostování do Cagliari, v Itálii se ale neprosadil, což se mu nepovedlo ani po návratu do Prahy, proto vyměnil Spartu za Slavii. V Edenu je letos oporou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Tomáš Jablonský (2008 a 2009, Slavia)

Tomáš Jablonský 2.jpg

Tomáš Jablonský přišel do Slavie v roce 2002. Do prvního týmu se dostal o pět let později, pak hostoval na Kladně, hrál za Střížkov a na jaře roku 2009 se vrátil do Slavie. Přestože se dostal do hry jen jednou (letos zatím vůbec), radoval se na konci ročníku ze zisku titulu. Dokonce už druhého. První získal o rok dříe, kdy strávil ve Slavii první polovinu sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Dušan Švento (2008 a 2009, Slavia)

Dušan Švento Slavia.jpg

Jednatřicetiletý slovenský krajní záložník či obránce si zahrál v létě na Euru. Ještě předtím podepsal smlouvu se Slavií, ve které působil už dříve.

Sešívaný dres oblékal v letech 2005 až 2009 a během té doby se vypracoval v klíčové hráče pražského týmu, se kterým získal dva tituly a zahrál si v Lize mistrů.  Po čtyřech letech zamířil do Salcburku a v roce 2014 přestoupil do německého Kolína.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud