4 hráči Pittsburghu, kteří brzy přepíšou historické klubové statistiky


Sidney Crosby

Sidney Crosby.jpg

Počet odehraných zápasů

V současné chvíli má Sidney Crosby na kontě 707 odehraných zápasů v základní části NHL, což ho řadí v klubové historii na pátou příčku. Pokud odehraje v nadcházející sezoně 16 dalších, poskočí před dosud čtvrtého Ricka Kehoa, když jich zvládne sedmačtyřicet, dostane se na třetí příčku před Jeana Pronovosta a bude mít před sebou jen Jaromíra Jágra (806) a Maria Lemieuxe (915). Jestliže mu bude sloužit zdraví a budou se mu vyhýbat zranění, mohl by se na špici dostat v sezoně 2018/19.

Počet asistencí

Před sezonou 2016/17 má Crosby ve statistikách rovných 600 asistencí a je v historické klubové statistice na třetí pozici. Na druhého Jaromíra Jágra ztrácí 40 nahrávek. Vzhledem k tomu, že se přes tuto metu pravidelně dokáže dostávat, dá se očekávat, že během tohoto ročníku se před českou legendu dostane. Na prvního Maria Lemieuxe, který zakončil kariéru s 1033 asistencemi, však bude ještě dlouhé roky hledět z uctivé vzdálenosti.

Počet přesilovkových branek

Aktuálně je Crosby se 101 góly nastříleným v přesilových hrách na pátém místě historických klubových statistik. Už po následující sezoně se však může vyšvihnout na druhou příčku za fenomenálního Maria Lemieuxe (236). Sedm tref ztrácí na svého spoluhráče Jevgenije Malkina a deset gólů mu chybí k tomu aby dohnal Kevina Stevense a Jaromíra Jágra.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud