4 extraligové mise Martina Havláta. Zahraje si poprvé i za Kometu Brno?

Kdekdo si už myslel, že je s ním konec. Martin Havlát odehrál loni dva zápasy za St. Louis, od té doby byl ale mimo hru a čekalo se, že jeho kariéra napsala závěrečnou tečku. Teď je ale všechno jinak a zkušený útočník by se mohl objevit v dresu Komety Brno.

Havlát a Kometa – to spojení se skloňovalo už několikrát. Pětatřicetiletý útočník, který odehrál přes 800 zápasů v NHL a jehož kariéru provází zdravotní problémy, se ale v dresu brněnského týmu v extralize nikdy neobjevil. Na nejvyšší domácí scéně už však působil. Kde a jak se mu vedlo? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 5

Třinec (1998 – 2000)

Martin HAvlát St. Louis.jpg

V mládežnických kategoriích působil v Brně, v ročníku 1998/99 ale přešel do Třince a ve stejné sezoně si odbyl extraligovou premiéru. Za Oceláře odehrál 24 zápasů, v nichž dal dvě branky a přidal tři nahrávky. K dalším osmi zápasům nastoupil i v play-off, ve kterém třinečtí získali bronzové medaile, Havlát se ale ve vyřazovací fázi neprosadil.

I tak si vybojoval pevné místo v prvním týmu a odehrál další úspěšnou sezonu, během níž posbíral 42 (13+29) kanadských bodů v 46 zápasech. Dvě nahrávky přidal i v play-off. Ve stejném ročníku vyhrál juniorský i seniorský šampionát a následně odešel do NHL. Od ročníku 2000/01 válel v dresu Ottawy, s níž podepsal tříletý kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Sparta (2003)

Martin Havlát Sparta 2.jpg

Havlát zvládl přesun do zámoří na výbornou, byl produktivní a potvrzoval vizitku jednoho z nejtalentovanějších českých hokejistů posledních let. Před sezonou 2003/04 ale vázla jednání o nové smlouvě a hbitý útočník se objevil v České republice.

Trénoval se Znojmem, nakonec se ale nečekaně objevil ve sparťanském dresu. Za pražský tým odehrál pět zápasů, dal jeden gól, přidal tři nahrávky a pak zase odletěl za Atlantik.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Znojmo (2004)

Martin Havlát Znojmo.jpg

Rok předtím dal Havlát Znojmu košem, během výluky ho ale natolik lákala touha zahrát si s Patrikem Eliášem, že se s Orly dohodl. Ve znojemském týmu nastoupil k 12 zápasům, v nichž posbíral 14 (10+4) kanadských bodů. Poté ho ale zlákalo volání ruské soutěže a Havlát zamířil do moskevského Dynama. Za to však odehrál jen deset zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Sparta (2005)

Martin HAvlát Sparta.jpg

Havlát se vrátil z Ruska do Znojma, pokračoval ale ve Spartě. V druhé polovině sezony 2004/05, kterou ovlivnila celoroční výluka NHL, odehrál za pražský celek dohromady i s play-off 14 utkání. V základní části dal pět gólů a připsal si čtyři nahrávky, ve vyřazovací fázi se ale zapsal do statistik jen dvaceti trestnými minutami. Od té doby v extralize nehrál.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud