Patrik Bartošák  - V roce 2013 prošel draftem NHL a snil o kariéře v nejlepší lize světa. Za Los Angeles si ale nezachytal a v průběhu ročníku 2015/16 odešel do Vítkovic. V extralize září, letos má nejvyšší procentuální úspěšnost (93,57%) ze všech brankářů a několik startů už si připsal i v reprezentaci, se kterou byl také na loňských olympijských hrách. Po sezoně mu však končí smlouva a spekuluje se o odchodu do Třince, ve hře je také zahraničí. Foto: Profimedia.cz

Patrik Bartošák - V roce 2013 prošel draftem NHL a snil o kariéře v nejlepší lize světa. Za Los Angeles si ale nezachytal a v průběhu ročníku 2015/16 odešel do Vítkovic. V extralize září, letos má nejvyšší procentuální úspěšnost (93,57%) ze všech brankářů a několik startů už si připsal i v reprezentaci, se kterou byl také na loňských olympijských hrách. Po sezoně mu však končí smlouva a spekuluje se o odchodu do Třince, ve hře je také zahraničí. Foto: Profimedia.cz

4 elitní extraligoví brankáři, kteří po sezoně mohou odejít do zahraničí

K ozdobám letošního ročníku extraligy patří výkony některých brankářů. Jenže pár z nich může po sezoně odejít do zahraničí.

Sparta sází na Matěje Machovského, v Plzni má parádní sezonu Dominik Frodl a velmi dobré výkony předvádí třeba i litvínovský Jaroslav Janus. Ale také čtyři další brankáři, kteří by po sezoně mohli zamířit do zahraničí. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Patrik Bartošák

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

V roce 2013 prošel draftem NHL a snil o kariéře v nejlepší lize světa. Za Los Angeles si ale nezachytal a v průběhu ročníku 2015/16 odešel do Vítkovic. V extralize září, letos má nejvyšší procentuální úspěšnost (93,57%) ze všech brankářů a několik startů už si připsal i v reprezentaci, se kterou byl také na loňských olympijských hrách. Po sezoně mu však končí smlouva a spekuluje se o odchodu do Třince, ve hře je také zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Marek Čiliak

Marek Čiliak titul Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V uplynulých dvou letech vychytal zlaté medaile Kometě, dostal se do slovenské reprezentace a po sezoně zamířil do Slovanu Bratislava. Jenže slovenský tým v KHL tápe a tak se Marek Čiliak před play-off vrátil zpět do Brna. Ovšem co bude dál, to se neví, dohodu má jen do konce ročníku, a tak potom může zase zamířit jinam. Nebo se natrvalo usadí v bráně Komety?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Šimon Hrubec

Šimon Hrubec Třinec.jpg

Rušno je také okolo Šimona Hrubce. Gólman Třince dlouhodobě odvádí velmi dobré výkony a řadí se mezi nejlepší extraligové brankáře. I jemu však po sezoně končí smlouva a nahlas se spekuluje o jeho odchodu do zahraničí. V 27 letech má totiž nejvyšší čas na změnu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Roman Will

Roman Will Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

K absolutní extraligové brankářské špičce se řadí také Roman Will. Šestadvacetiletý liberecký brankář, jenž v sezoně 2015/16 připsal jeden start za Colorado v NHL, je oporou Bílých Tygrů, odkud se dostal až do reprezentace. Před dvěma lety na něj Liberec uplatnil opci a Will prodloužil smlouvu do konce letošní sezony. Co bude pak?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud