Jan Myšák - Osmnáctiletý útočník se stal českou jedničkou draftu, kde na něj ve druhém kole ukázal Montreal. Jan Myšák už v sezoně 2018/19 debutoval za Litvínov v extralize, loni startoval na juniorském šampionátu a taky si vyzkoušel zámořskou OHL v týmu Hamilton Bulldogs. Teď by se měl dočkat i reprezentační premiéry. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Pavel Novák - Do nominace, mezi dodatečné náhradníky, se dostal i Pavel Novák. Osmnáctiletý útočník v roce 2019 opustil České Budějovice a zamířil do zámořské WHL. Za tým Kelowna Rockets odehrál 55 zápasů a posbíral v nich 58 bodů. Letos si Pavel Novák, jehož draftovala Minnesota, připsal pět startů za prvoligové Litoměřice. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jaromír Pytlík - Českou dvojkou letošního draftu se stal Jaromír Pytlík, jehož z 99. místa získalo New Jersey. Devatenáctiletý útočník už v sezoně 2017/18 debutoval v extraligových Vítkovicích, v dalším ročníku ale odešel do zámořské OHL a nastupoval za Soo Greyhounds. Loni si zahrál na juniorském šampionátu a teď se chystá na premiéru v reprezentaci. Foto: Profimedia.cz
 Adam Raška - Do reprezentace míří taky Adam Raška. Devatenáctiletý útočník, jehož v sedmém kole draftu získalo San Jose, si letos zahrál za extraligový Třinec i prvoligový Frýdek-Místek. V uplynulé sezoně působil taky v QMJHL za Rimouski Océanic. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

4 čeští hokejisté z posledního draftu NHL, které Pešán povolal do reprezentace

Česká reprezentace se chystá na Karjala Cup. Filip Pešán povolal hodně široký kádr, ve kterém se objevila i řada mladíků.

Jan Myšák MS ČR Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Filip Pešán zveřejnil svou první nominaci na Karjala Cup, ve které se objevila i řada mladíků. Na jeho seznamu jsou taky čtyři čeští hokejisté, kteří prošli letošním draftem NHL.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Jan Myšák

Jan Myšák 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Osmnáctiletý útočník se stal českou jedničkou draftu, kde na něj ve druhém kole ukázal Montreal. Jan Myšák už v sezoně 2018/19 debutoval za Litvínov v extralize, loni startoval na juniorském šampionátu a taky si vyzkoušel zámořskou OHL v týmu Hamilton Bulldogs. Teď by se měl dočkat i reprezentační premiéry.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Pavel Novák

Pavel Novák ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do nominace, mezi dodatečné náhradníky, se dostal i Pavel Novák. Osmnáctiletý útočník v roce 2019 opustil České Budějovice a zamířil do zámořské WHL. Za tým Kelowna Rockets odehrál 55 zápasů a posbíral v nich 58 bodů. Letos si Pavel Novák, jehož draftovala Minnesota, připsal pět startů za prvoligové Litoměřice.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jaromír Pytlík

Jaromír Pytlík OHL.jpg

Českou dvojkou letošního draftu se stal Jaromír Pytlík, jehož z 99. místa získalo New Jersey. Devatenáctiletý útočník už v sezoně 2017/18 debutoval v extraligových Vítkovicích, v dalším ročníku ale odešel do zámořské OHL a nastupoval za Soo Greyhounds. Loni si zahrál na juniorském šampionátu a teď se chystá na premiéru v reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Adam Raška

Adam Raška Třinec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do reprezentace míří taky Adam Raška. Devatenáctiletý útočník, jehož v sedmém kole draftu získalo San Jose, si letos zahrál za extraligový Třinec i prvoligový Frýdek-Místek. V uplynulé sezoně působil taky v QMJHL za Rimouski Océanic.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud