4 čeští hokejisté, kteří si zahrají finále AHL. Kdo z nich získá Calder Cup?

Po finále NHL zná své obsazení i poslední série farmářské AHL. O trofej zvanou Calder Cup letos může bojovat kvarteto Čechů – tři z týmu Grand Rapids a jeden ze Syracuse.

Syracuse je farmou Tampy Bay a o Calder Cup si zahraje podruhé v historii. Grand Rapids, farmářský celek Detroitu, získali Calder Cup v roce 2013. Tehdy u toho byli Petr Mrázek s Andrejem Nestrašilem. Loni vyhrál AHL Lukáš Sedlák a někdo z českých hokejistů zvedne trofej nad hlavu i letos. Jména čtyř Čechů, kteří o ni budou bojovat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Martin Frk

Martin Frk 1.jpg

Martin Frk prožívá zajímavou sezonu. Třiadvacetiletý útočník ji zahájil jako hráč Detroitu, na začátku ročníku se ale stěhoval do Caroliny a odbyl si premiéru v NHL. V té ale odehrál jen dva zápasy a vrátil se zpět k Red Wings.

Další šance už nepřišla a Frk nastupuje na farmě. V základní části odehrál za Grand Rapids 65 duelů, v nichž dal 27 branek a přidal 23 asistencí. Dalších devět bodů přidal v dosavadních desíti duelech play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Tomáš Nosek

Tomáš Nosek Detroit.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník odešel v roce 2014 z Pardubic de Detroitu, daleko více času ale tráví na farmě. V NHL odehrál dosud jen 17 zápasů - šest v ročníku 2015/16 a letos jich přidal jedenáct, během nichž vstřelil svůj první gól.

V Grand Rapids patří ke klíčovým hráčům, v 51 duelech základní části zaznamenal 41 kanadských bodů a hodně produktivní je i v play-off. Dal sedm branek, přidal stejný počet asistencí a je osmým nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Filip Hronek

Filip Hronek Detroit.jpg

Filipa Hronka získal v druhém kole posledního draftu Detroit, do prvního týmu Red Wings ale vede dlouhá cesta. Devatenáctiletý bek strávil převážnou část sezony v týmu Saginaw Spirit hrající OHL a deset zápasů odehrál také za Grand Rapids. V play-off se objevil dvakrát, zahraje si i ve finále?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Dominik Mašín

Dominik Mašín.jpg

Jediný český zástupce v týmu Syracuse. Bývalý kapitán české dvacítky, jehož získala v draftu roku 2014 Tampa Bay, hraje za farmářský celek první kompletní sezonu a v týmu plní velmi důležitou roli. V play-off nastoupil ke všem 16 duelům, zapsal jedu asistenci a hlavně pět kladných bodů v +/- hodnocení.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud