4 české kluby, kterými prošel Jindřich Staněk. Zamíří teď do Edenu?

Zdá se, že velký zimní ligový přestup je na spadnutí. Jindřich Staněk by měl zamířit z Plzně do Slavie.

Sedmadvacetiletý reprezentační gólman toho ve své kariéře stihl už dost. Působil v Anglii a prošel taky čtyřmi českými kluby (Slavia by měla být pátá). Které to byly? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Sparta

Bez názvu.jpg

Staněk s fotbalem začínal v přípravce Sparty. Když mu bylo dvanáct let, tak podával na Letné míče, ovšem během jednoho ligového zápasu ho zranil dělbuch z hlediště. Mladý gólman skončil v nemocnici, nijak vážně se ale naštěstí nezranil. O pět let později už byl sparťanskou trojkou, v necelých osmnácti letech pak odešel do Evertonu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Třebíč

Jindřich Staněk Třebíč Petr Lemberk  MAFRA  Profimedia.jpg

V Evertonu díru do světa neudělal, a tak se v roce 2016 vrátil domů. Ovšem už ne do Sparty, ale do Českých Budějovic, které jej pak na jarní část ročníku 2016/17 poslaly do třetiligové Třebíče. Tam Staněk začal pravidelně chytat a v létě se hlásil zpátky na jihu Čech.

Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

České Budějovice

Jindřich Staněk ČB Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Staněk se do Českých Budějovic vrátil v době, kdy bylo Dynamo druholigové. Gólman se zkušenostmi z Anglie se stal v jihočeském týmu jedničkou a v roce 2019 jej dovedl k postupu mezi elitu. V průběhu ročníku 2019/20 odchytal za České Budějovice 11 ligových zápasů, během podzimu se ale do klubu vrátil Jaroslav Drobný, a tak se ze Staňka stal náhradník.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Plzeň

Jindřich Staněk.jpg

V zimě roku 2020 odešel do Plzně. Nejprve na hostování s opcí, které se poté změnilo v přestup. V té době byl brankářskou jedničkou Viktorky Aleš Hruška, Staněk se přes něj ale dokázal dostat a vypracoval se do pozice jednoho z elitních ligových gólmanů. Teď je před ním nejspíš další výzva.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud