4 Češi z loňského draftu NHL. Jak si vedli v uplynulé zámořské sezoně?

Blíží se jedna z nejočekávanějších hokejových událostí roku – draft mladíků do NHL. Minulý rok v něm uspěli čtyři čeští hokejisté. Jak se jim letos vedlo?

V roce 2015 patřil k favoritům celého draftu Pavel Zacha, kterého získalo ze šesté pozice New Jersey. Také letos bychom měli mít svého zástupce v prvním kole, velký zájem je o Martina Nečase. Loni to však tak slavné nebylo a sítem talentů prošli jen čtyři čeští zástupci. Jak se jim dařilo v uplynulé zámořské sezoně? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Filip Helt

Filip helt.jpg

Mladý útočník Filip Helt je dalším hráčem z líhně litvínovských talentů. V draftu na něj ukázalo St. Lousi, které ho získalo z 211. pozice. Devatenáctiletý forvard se přesunul ze severu Čech za Atlantik a odehrál 53 zápasů za tým Sarnia Sting z OHL. Dal čtyři góly, přidal 12 nahrávek, ke čtyřem duelům nastoupil i v play-off, po sezoně se ale vrátil domů a příští rok bude hrát za extraligový Litvínov.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Vojtěch Budík

Vojtěch Budík 2.jpg

Devatenáctiletý bek šel na řadu v pátém kole, ze 130. pozice ho ulovilo Buffalo. Vojtěch Budík, který už v roce 2015 opustil Pardubice, pokračoval v týmu Prince Albert Raiders hrající WHL. Účastník juniorského mistrovství světa nastoupil v sezoně k 56 duelům, v nichž posbíral 26 (1+25) kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Filip Hronek

Filip Hronek Detroit.jpg

Filipa Hronka získal z 53. místa Detroit, do prvního kádru Red Wings ale vede dlouhá cesta. Odchovanec Hradce Králové, za který si v ročníku 2014/15 poprvé zahrál v extralize, odešel po draftu do zámoří a převážnou většinu času nastupoval v barvách Saginaw Spirit z OHL. Devatenáctiletý bek dal v sezoně 14 gólů a přidal 47 nahrávek. K dvanácti zápasům nastoupil také za Grand Rapids, kteří nyní válčí proti Syracuse ve finále AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Libor Hájek

Libor Hájek draft.jpg

Česká jednička uplynulého draftu. Obránce Libor Hájek šel na řadu z 37. pozice, z níž si ho vybrala Tampa Bay. Mládežnický reprezentant už předtím odehrál ročník za Saskatoon Blades z WHL, kde pokračoval i letos. Nastoupil k 65 duelům, v nichž napodobil loňských 26 (4+22) kanadských bodů. Kromě toho si zahrál také osm zápasů za Syracuse v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud