4 bývalí hráči Slavie, kteří za poslední dva roky odešli do Premier League. Dohromady stáli přes miliardu

Dostat se z české soutěže rovnou do Premier League? To byla dlouho jen utopie. Pak ale doma začala kralovat Slavia a všechno se změnilo.

Slavia sice letos neprošla do Ligy mistrů ani Evropské ligy, v minulých letech se ale na mezinárodní úrovni prezentovala parádními výkony. Toho si všimly také kluby z Premier League, které za poslední dva roky přivedly čtyři (teď už bývalé) hráče Slavie. Kolik za ně anglické celky zaplatily? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 5

Vladimír Coufal (West Ham United) - 162,5 milionů korun 

Vladimír Coufal Slavia 20.jpg

Loňskou sezonu Vladimír Coufal načal ještě ve Slavii, na jejím začátku ale odešel do West Hamu, se kterým podepsal tříletý kontrakt s opcí na další dva roky. Devětadvacetiletý obránce se v Anglii uvedl skvěle a během své premiérové sezony v Premier League zaznamenal sedm asistencí. Následně odehrál i parádní EURO a také úvod nové sezony jej zastihl v hodně dobré formě. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Abdallah Sima (Brighton and Hove Albion FC ) – 250 milionů korun 

Abdallah Sima 21.jpg

Ještě před rokem jej skoro nikdo neznal. Abdallah Sima debutoval ve Fortuna lize až na konci září, soutěžní ročník ale končil s jedenácti ligovými góly a dalšími trefami na půdě Evropské ligy.

Dvacetiletý Senegalec prožil báječnou sezonu a do Edenu na něj měla chodit jedna nabídka za druhou. Údajně jej chtěl Manchester Unietd, Arsenal nebo Juventus, jenže Sima se na jaře zranil a v úvodu tohoto ročníku nebyl v takové formě, jako předtím, takže z velkolepých plánů sešlo.

Nakonec si plácl s Brightonem, který za něj zaplatit okolo 250 milionů korun, což je podstatně méně, než vedení sešívaného klubu dříve plánovalo. S novým klubem podepsal čtyřletý kontrakt, následně ale zamířil do druholigového Stoke. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Alex Král (West Ham United) - 100 + 386 milionů korun 

Alex Král Slavia Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý reprezentační záložník byl ve Slavii krátce, přesto v Edenu stihl zanechat silný odkaz. Sešívaní ho přivedli v sezoně 2018/19 z Teplic a Alex Král se ihned zabydlel v základní sestavě. Zahrál si Evropskou ligu, získal titul a nakoukl i do reprezentace.

Ve Slavii načal i další ročník, na jeho začátku ale přestoupil do Spartaku Moskva, který za něj vysázel více než 300 milionů korun. V Rusku vydržel dva roky, už nějakou dobu se ale spekulovalo o jeho dalším přesunu. Ve hře byly kluby z Itálie, ale především West Ham, do kterého taky nakonec přestoupil.

Kladiváři jej přivedli na hostování s povinnou opcí - přičemž za hostování West Ham zaplatí zhruba sto milionů korun a zbylou částku pak doplatí po dotažení přestupu. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Tomáš Souček (West Ham United) - 540 milionů korun 

Tomáš Souček Slavia kapitán Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Ve Slaviii zářil, českou ligu přerostl, a tak se jen čekalo, kdy a kam přestoupí. Nakonec si Tomáš Souček plácl s West Hamem, do kterého zamířil v lednu roku 2019. V Anglii se rychle rozkoukal a ihned se zařadil mezi nejlepší hráče týmu. Loni nasázel deset branek a byl oporou kladivářů, které dovedl do Evropské ligy. Částka, kterou za šestadvacetiletého záložníka londýnský klub zaplatil, se West Hamu rozhodně vyplácí. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud