4 brankářské jedničky týmů z baráže. Pardubice mají zkušenost, Budějovice mládí

4 brankářské jedničky týmů z baráže. Pardubice mají zkušenost, Budějovice mládí

4 brankářské jedničky týmů z baráže. Pardubice mají zkušenost, Budějovice mládí

Baráž o dvě extraligové vstupenky začala překvapivými triumfy prvoligové Jihlavy a Českých Budějovic. V obou duelech podali výborné výkony brankáři, kteří budou patřit k hlavním postavám barážových bitev.

Untitled 1.jpg

Baráž není „pouze“ o hokeji, rozhodovat bude odhodlání, nasazení, bojovnost a srdíčko. A taky gólmani, kteří jsou alfou a omegou úspěchu i neúspěchu. Jména čtyř jedniček, které zahájily barážové boje, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Petr Kváča (České Budějovice)

Petr Kváča Pavel Mazáč  CNC Profimedia.jpg

Dynamo v prvním zápase baráže tlačilo, na branku Českých Budějovic vyslalo 38 střel, Petr Kváča však inkasoval pouze jednou a pomohl Motoru k důležité výhře. Teprve devatenáctiletý gólman, který si loni odbyl premiéru ve WSM Lize a letos odchytla dalších 17 zápasů (plus devět v play-off), si drží parádní formu a Motor se i díky němu veze na vlně euforie. Vydrží mu to až do konce baráže?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Martin Růžička (Pardubice)

Martin Růžička Pardubice.jpg

V pardubické brance se letos protočilo šest gólmanů. V baráži dostal možná trochu překvapivě přednost Martin Růžička a Jaroslav Hübl zůstal jen mezi náhradníky. Dynamo však padlo a v příštím duelu může být vše jinak.

Devětadvacetiletý Růžička ale nepodal vůbec špatný výkon, z 28 střel nezastavil jen dvě a patřil k nejlepším hráčům Pardubic. V roce 2012 vychytal východočeskému týmu titul, stal se dokonce nejlepším brankářem play-off, teď má před sebou ale další, snad ještě důležitější metu – záchranu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Miroslav Svoboda (Jihlava)

Miroslav Svoboda Petr Lemberk MAFRA Profimedia.jpg

Dukla má v kádru nejtalentovanějšího českého brankáře posledních let Jakuba Škarka (17), který si letos odbyl premiéru i v extralize. V Jihlavě má ale přednost o pět let starší Miroslav Svoboda, jenž měl v play-off WSM Ligy parádní čísla – průměr 1,56 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků téměř 94,5%.

Výbornou formu potvrdil i v prvním duelu baráže, ve kterém pomohl k výhře nad Karlovými Vary. Před dvěma lety se krátce objevil v brance Třince, teď vede do extraligy svou Duklu.

Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Tomáš Závorka (Karlovy Vary)

Tomáš Závorka Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V základní části se v karlovarské brance točili David Honzík s Tomášem Závorkou. Ten měl mírně navrch a přednost dostal i v baráži. V prvním duelu s Jihlavou inkasoval čtyři branky…

Devětadvacetiletý gólman strávil v Karlových Varech téměř celou kariéru, extraligu jinde nechytal, v době historického titulu ale působil v nižších soutěžích. V extralize debutoval v sezoně 2010/11, o dva roky později si vybojoval pozici jedničky, kterou drží dodnes. Loni mu baráž vyšla, zachrání Energii také letos?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud