4 brankáři pro pražskou Spartu. Kdo z nich bude v příštím roce jedničkou?

Sparta sice ještě nenašla nástupce trenéra Petra Rady, už ale řeší příchod nových posil. Na spadnutí je přestup Jakuba Jugase s Vukadinem Vukadinovičem a k nim možná už brzy přibude nová brankářská jednička.

519316101.jpg

Před pár dny jsme psali o nejasné situaci sparťanských stoperů. Neméně zamotaná je také otázka letenských gólmanů. Marek Štěch by měl odejít, Vojtěch Vorel je ještě mladý a Miroslav Miller má to nejlepší už za sebou. Aktuálně jsou ve hře čtyři jiná jména – najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

David Bičík

David Bičík Sparta.jpg

Šestatřicetiletý gólman prohrál v létě boj o post jedničky s Tomášem Koubkem a po několika letech usedl jen mezi náhradníky. Do branky se podíval v úvodním ligovém kole, pak ale až na konci dubna. Spartu dovedl ke čtyřem vítězstvím a jedné remíze, ví ale, že šanci dostal jen na úkor zraněného kolegy.

Po sezoně mu navíc končí smlouva a nikdo neví, co bude dál. Zůstane na Letné, nebo posílí jiný klub, kde bude pravidelně chytat? Spekuluje se o Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Viktor Budinský

Viktor Budinský Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý slovenský gólman přišel do Sparty před letošní sezonou, podzim ale strávil na hostování v Bohemians 1905 a podle mnohých patřil k nejlepším brankářům soutěže. V lednu měl zamířit na další hostování do Mladé Boleslavi, z toho ale sešlo kvůli administrativní chybě, a Budinský tak zůstal na Letné. V lize byl jen mezi náhradníky, do akce se zatím nedostal, a tak v létě možná zase odejde. Nebo se stane novou dvojkou?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Martin Dúbravka

Martin Dúbravka Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Martin Dúbravka se brzy možná stane novou jedničkou letenského týmu. Osmadvacetiletý slovenský gólman posílil před sezonou Liberec a rychle se z něj stala opora mančaftu. Spartu bývalý brankář Žiliny a Esbjergu zaujal natolik, že ho v létě nejspíš přivede na Letnou a udělá z něj nástupce Tomáše Koubka.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Tomáš Koubek

Tomáš Koubek Sparta.jpg

Letošní jednička. V závěru sezony ho sice vyřadily ze hry zdravotních problémů (i když je fit, tak v brance zůstal Bičík), v týmové hierarchii je ale výše postaveným mužem. O reprezentačního náhradníka Tomáše Vaclíka je však zájem v zahraničí a je možné, že Tomáš Koubek v létě odejde.

Už dříve se spekulovalo o předních klubech z Belgie či druhé anglické lize, aktuálně ho prý vábí francouzské Rennes, kde dříve úspěšně působil Petr Čech. Vedení klubu by se jeho prodeji zřejmě nebránilo.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud