4 africké klenoty v Edenu. Podívejte se, kolik sešívaní zaplatili za Olayinku a spol.

Slavia jede. S Plzní si to rozdá o ligový titul a je blízko postupu do čtvrtfinále Konferenční ligy. Výrazný podíl na tom mají také výkony čtyř Afričanů.

Abdallah Sima, Simon Deli ani Michael Ngadeu už sice ve Slavii nejsou, v Edenu ale působí další čtyři fotbalisté z Afriky, kteří patří k oporám současného týmu. Odkud a za jaké peníze do Slavie přišli? Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Peter Olayinka (Nigérie, Gent) – cca 83 mil. korun

GetFile - 2022-03-11T132155.362.jpg

Nigerijský reprezentant je ve Slavii už od léta roku 2018. Sešívaní za něj zaplatili přes 80 milionů korun a v té době z něj udělali nejdražší posilu v klubové historii.

Peter Olayinka do Edenu přišel z belgického Gentu, dříve ale působil i v pražské Dukle. Šestadvacetiletý křídelník byl v létě jednou nohou v Kodani, kroužili okolo něj i další zajímaví zájemci, Olayinka ale prozatím zůstává ve Slavii, se kterou útočí už na čtvrtý titul. V sešívaném dresu má na kontě 21 ligových branek a 11 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny, Zlín) – cca 5 mil. korun

GetFile - 2022-03-11T132136.350.jpg

Středový záložník z Pobřeží slonoviny přišel do Slavie na podzim roku 2018. Sešívaní jej přivedli nejprve na hostování ze Zlína, se kterým si zahrál i Evropskou ligu. Brzy se ukázalo, že šlo o správný krok, a tak se Ibrahim Traoré stal kmenovým hráčem Slavie.

V Edenu si vybudoval dobrou pozici, navíc je skvělou spojkou mezi domácími a africkými fotbalisty. Je mu sice už 33 let, stále má ale podstatnou roli na hřišti. Letos dává i důležité góly – mimo jiné se trefil proti Fenerbahce i Linci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Oscar Dorley (Libérie, Liberec) – cca 25 mil. korun

GetFile - 2022-03-11T132253.977.jpg

Ještě v dobách, kdy působil v Liberci, jej údajně lákal Manchester City. K takovému přestupu nedošlo, Oscar ale v rozehrané sezoně 2019/20 kádr Slovanu opustil a přestoupil do Slavie.

Ta jej původně brala jako univerzála do zálohy, liberijský reprezentant se ale přeškolil na levého beka a na tomto postu pořádně zatápěl na pozici kapitána Jana Bořila. Svou pozici si ale výrazně zkomplikoval v posledním podzimním duelu proti Baníku, ve kterém se nechal vyloučit. Slavia proto přivedla Davida Juráska a ten se rychle zabydlel v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Yira Sor (Nigérie, Baník) – cca 30 mil. korun

GetFile - 2022-03-11T132051.803.jpg

V české lize debutoval teprve v minulém ročníku, v tom letošním už ale dokázal pořádně zaujmout. Jednadvacetiletý nigerijský rychlík patřil během podzimu Baníku, a přestože chodil do hry převážně jako střídající hráč, stihl dát tři góly a přidal pět nahrávek.

Lákala jej Sparta, Yira Sor ale nakonec odešel za 30 milionů korun do Slavie, ve které působí jeho velký vzor Peter Olayinka. V lize toho Sor za sešívané ještě moc neodehrál, zato v Konferenční lize se blýskl dvěma góly proti Fenerbahce a další dva góly dal Linci. Roste z něj nová hvězda.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud