300 zápasů v národním týmu. Carli Lloydová pokořila jako třetí americká fotbalistka v historii magickou metu

300 zápasů v národním týmu. Carli Lloydová pokořila jako třetí americká fotbalistka v historii magickou metu

Záložnice Carli Lloydová se zapsala do historie. Když o víkendu nastoupila do utkání proti Švédsku (1:1), stala se teprve třetí americkou hráčkou, která odehrála tři stovky zápasů v reprezentačním dresu USA. V úterý pak v zápase s Francií načala čtvrtou stovku.

Američanka Carli Lloydová už toho má v 38 letech hodně za sebou. Je dvojnásobnou zlatou olympijskou medailistkou a v letech 2015 a 2019 se stala také mistryní světa. Dvakrát byla vyhlášena nejlepší fotbalistkou planety (2015 a 2016).

Za americký národní celek odehrála od roku 2005 tři stovky zápasů a přeskočila metu stovky nastřílených gólů (124). Je historicky čtvrtou nejlepší kanonýrkou v národním celku. Pouze Kristine Lillyová (354) a Christie Pearcová (311) odehrály v americké reprezentaci více utkání.

I když byla na počátku kariéry občas kritizována za nevyrovnané výkony, s postupem času se z ní stala jedna z nejlepších středopolařek na světě a legenda ženského fotbalu. Mezi její charakteristické vlastnosti patří houževnatost, vytrvalost a síla. Když k tomu přidáte taktickou vyspělost a univerzálnost, máte tu komplexní fotbalistku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud