3 zranění, která zhatila velké medailové sny na minulých olympiádách

Vzpomenete si ještě na olympiádu v Londýně, kde se rozplynul sen britské vytrvalkyně Pauly Radcliffové o tom, že na čtvrtý pokus vyhraje olympijský maraton? Jenže kvůli zranění musela účast na domácích hrách zrušit. Mnozí další sportovci však prožili na olympiádách ještě nepříjemnější chvíle.

Zatímco start Pauly Radcliffové na hrách před 11 lety byl už dlouho dopředu nejistý, historie olympiád pamatuje i řadu nešťastníků, kteří svůj medailový sen dosnili přímo na sportovišti. V následujících kapitolách najdete tři nejslavnější – a nejsmutnější - případy.

Pokračování 2 / 4

David Moorcroft (1984)

David Moorcroft.jpg

Na olympiádu do Los Angeles přijel britský vytrvalec David Moorcroft v pozici světového rekordmana, který na pětikilometrové trati atakoval jako první čas pod třináctiminutovou hranicí. Do Ameriky však odcestoval se zraněním v pánevní oblasti. I když finálový závod běžel, skončil až úplně poslední.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Derek Redmond (1992)

Derek Redmond.jpg

Ne každý olympijský vítěz zůstane v paměti sportovních fanoušků a téměř nikdo si už nepamatuje na sportovce, kteří skončili diskvalifikováni. Pár výjimek by se však dalo najít. Tou nejznámější je britský atlet Derek Redmond.

Čtvrtkař, který v roce 1991 vybojoval na mistrovství světa v Japonsku zlato ve štafetě, měl během celé kariéry smůl na zranění. Na olympiádě v Barceloně si během závodu utrhl podkolenní šlachu, ale navzdory bolesti se nevzdal. Odehnal nosítka a za bouřlivých ovací tribun kulhal dál. Jeho otci se podařilo dostat přes ochranku a pomohl synovi přes cílovou čáru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Liu Xiang (2008)

Liu12.jpg

Na olympiádě v Pekingu měl být čínský překážkář Liu Xiang největší domácí hvězdou. Kvůli němu se překážkové běhy natáhly do čtyř dnů, aby je mohlo vidět co nejvíc diváků. Domácí atlet sice zaklekl do bloků v rozběhu, ale po ulitém startu už do opakovaného běhu nenastoupil kvůli problémům s achilovkou. Diváci byli v šoku a zoufale brečeli, když jejich zlatý chlapec kulhal do útrob stadionu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud