3 známí trenéři, které lákala Zbrojovka. Všichni dali Brnu košem!

Rok ve druhé lize a zpátky mezi elitu? Tak nějak si to v Brně představovali. Jenže Zbrojovce se příliš nedaří a na postup do Fortuna ligy to v současné době nevypadá.

Zbrojovka vstupovala do sezony s trenérem Luďkem Klusáčkem. Brněnský tým ale na podzim tápal a Klusáček už v říjnu skončil. Místo něj se ke kormidlu postavil Tomáš Polách, jenže ani pod ním se jihomoravský výběr nezvedl.

V posledních dnech se proto spekulovalo o Poláchově konci. Zbrojovka byla spojována i s příchody tří známých trenérů, jejichž jména najdete v následujících kapitolách. K ničemu z toho ale nakonec nedošlo.

Pokračování 2 / 4

Michal Bílek

Bez názvu.jpg

Bývalý reprezentační kouč toho má za sebou hodně. Michal Bílek vedl v lize Teplice, Blšany, Spartu, Jihlavu, Zlín či Plzeň. Viktorku dokonce dovedl v roce 2022 k ligovému titulu a postupu do Ligy mistrů, po konci uplynulé sezony ale na západě Čech skončil. Od té doby je bez angažmá, nabídka Brna osmapadesátiletého kouče do akce nevrátila.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Adrián Guľa

profimedia-0790656169.jpg

Zbrojovku mohl vést taky Adrián Guľa. Osmačtyřicetiletý slovenský trenér si udělal skvělé jméno v Žilině, odkud přišel v roce 2019 do Plzně. Ve Viktorce si od něj hodně slibovali, Guľovi ale působení v české lize nevyšlo. Před třemi lety dostal v Plzni padáka, následně působil v Krakově a Dunajské Stredě, kde v listopadu skončil. V současné době nikde netrénuje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Václav Jílek

profimedia-0837139447.jpg

Sedmačtyřicetiletý kouč spojil převážnou část své trenérské kariéry s Olomoucí, kterou vedl i v aktuálním ligovém ročníku. Na konci února však v Sigmě skončil. Dříve trénoval taky pražskou Spartu, angažmá na Letné mu ale příliš nesedlo. Tým pod jeho vedením nepředváděl dobré výkony, navíc byl terčem kritických fanoušků. Teď jej lákalo Brno, do Zbrojovky ale Václav Jílek nepůjde.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud