3 zkušení obránci, kteří mohou před play-off posílit Toronto. Ve hře je i Gudas

Toronto letos šlape a neohroženě míří do play-off. V zámoří už se proto začíná spekulovat o jménech případných posil, které by kanadský tým mohl získat před klíčovou fází sezony.

Bez názvu.jpg

Maple Leafs disponují velmi silným týmem v čele s Mitchellem Marnerem, Johnem Tavaresem či Austonem Matthewsem. Vedení Toronta ale nespí a hledá posily pro play-off. Jména tří beků, o nichž se nyní mluví, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Radko Gudas (Philadelphia)

Radko Gudas Phil 2.jpg

Čeští fanoušci se už těšili, že se Radko Gudas potřetí v řadě ukáže na světovém šampionátu. Jenže vše může být jinak. Philadelphia sice do play-off nejspíš nepostoupí, jenže o důrazného beka se zajímají v Torontu.

Osmadvacetiletý Gudas, který v sezoně 2014/15 vyměnil Tampu Bay za Flyers, by se tak mohl v NHL podruhé stěhovat. V Torontu mají dobré zkušenosti s jiným českým tvrďákem Romanem Polákem, jenž po minulé sezoně zamířil do Dallasu. Jak by si vedl Gudas?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jake Muzzin (Los Angeles)

Jake Muzzin.jpg

Los Angeles jej sice získali až v pátém kole draftu, Jake Muzzin se však vypracoval v nepostradatelné opory týmu. Devětadvacetiletý kanadský bek, který na mistrovství světa v Praze posbíral osm asistencí, má ve sbírce už dva Stanley Cupy a v loňské sezoně i parádních 42 kanadských bodů. Nyní by se v NHL mohl poprvé stěhovat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Alex Pietrangelo (St. Louis)

Alex Pietrangelo.jpg

Nejzvučnější jméno na seznamu. Alex Pietrangelo debutoval v NHL v sezoně 2008/09 v barvách St. Louis a od té doby jiný dres neoblékl. Nyní je už třetím rokem kapitánem Blues a zároveň patří k oporám kanadské reprezentace na nejdůležitějších akcích.

Ve sbírce má devětadvacetiletý bek zlato z olympiády v Soči i triumf ve Světovém poháru. Patří k nejlepším obráncům současné NHL, po příští sezoně mu ale končí smlouva. Dohodne se s Blues na nové, nebo bude pokračovat v Torontu?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud