3 zkušení brankáři, které lákala Plzeň. Ani jeden z nich ale nepřijde

Plzeň měla v uplynulých letech pokaždé brankářskou jedničku, která patřila k extraligové špičce. Jenže nový nástupce Miroslava Svobody se zatím hledá…

Bez názvu1.jpg

Ať už to byl Marek Mazanec, Matěj Machovský nebo loni Miroslav Svoboda, Indiáni měli vždy špičkového gólmana. Nového však hledají. Ze Slavie sice přišel Dominik Frodl, Plzeň se ale poohlíží i jinde. V hledáčku měla už tři zkušené brankáře, všichni jí ale dali košem. Kteří to byli? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ján Laco

Ján Laco Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Okolo zkušeného slovenského brankáře kroužila Mladá Boleslav, Jána Laca však lákala také Plzeň. Ani jeden tým ale nepochodil a šestatřicetiletý gólman, který loni působil v Chomutově, Spartě a zachytal si na olympijských hrách, je stále bez angažmá. Na vině jsou zdravotní problémy, kvůli nimž Laco údajně zvažuje i konec kariéry.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Marek Mazanec

Marek Mazanec Slovan.jpg

V Plzni uvažovali také o Marku Mazancovi. Ten už na západě Čech chytal a odvedl tam velmi dobrou práci. V roce 2013 tým dokonce dovedl k titulu a následně odešel do NHL. Působil v Nashvillu, loni se sice objevil ve Slovanu Bratislava, v průběhu sezony se ale vrátil do zámoří a podepsal smlouvu s New Yorkem Rangers. Letos by měl bojovat o post dvojky, i proto do Plzně nepřijde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Ondřej Pavelec

Ondřej Pavelec NYR2.jpg

V souvislosti s Plzní se skloňovalo ještě jedno zajímavé jméno – Ondřej Pavelec. Třicetiletý gólman je totiž aktuálně bez angažmá a po roce stráveném v New Yorku Rangers čeká na nabídky z NHL. Pokud mu žádná nepřijde, je připraven ukončit kariéru. Plzni by se náramně hodil, patřil by k extraligové špičce, bývalého gólmana Atlanty a Winnipegu to ale domů neláká.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud