3 zahraniční záložníci, kteří by ve Spartě mohli nahradit zraněného Váchu

Sparta hledá ještě jednu, zřejmě už poslední, posilu. Bude to záložník. Ale ne ofenzivní, o kterého fanoušci klubu tolik stojí, nýbrž defenzivní štít. Letenští svou pozornost zaměřili znovu za hranice.

Spartě chybí špílmachr. David Lafata ani Václav Kadlec na tuto pozici nezapadají, Tomáš Rosický zase není jistota. Andrea Stramaccioni přesto tento problém přehlíží a místo nového špílmachra hledá defenzivního záložníka, který nahradí zraněného Lukáše Váchu. Jména tří zahraničních posil, o které projevil zájem, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Mitchell Donald

Osmadvacetiletý nizozemský záložník Mitchell Donald začínal v Ajaxu, prošel i dalšími domácími kluby a od roku 2015 je v Srbsku. Do týmu Red Star Bělehrad přišel nejprve na hostování, které se později změnilo v přestup. Bývalý mládežnický reprezentant Oranjes je prý jednou z vytipovaných posil Sparty, varianta jeho příchodu ale údajně ztroskotala.

Pokračování 3 / 4

Emanuele Giaccherini

Emanuele Giaccherini.jpg

Italský reprezentant na Letné? Zřejmě ne, Emanuele Giaccherini nejspíš nepřijde. Dvaatřicetiletý záložník je od loňského roku hráčem Neapole, dříve hrával také za Juventus, Sunderland či Bolognu. Na kontě má také 29 zápasů v národním týmu, v jehož barvách dal čtyři branky. Jeho aktuální hodnota je 1,5 milionů eur, pro Spartu nic neřešitelného, do Prahy ale nejspíš nepřijde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Georges Mandjeck

Georges Mandjeck.jpg

Zatímco příchody Donalda a Giaccherini vypadají nereálně, Georges Mandjeck je prý už jednou nohou na Letné. Defenzivní záložník, který umí zaskočit i na postu stopera, vyhrál v zimě s Kamerunem africký šampionát a nyní by se podle deníku L´Equipe měl přemístit z francouzského Nice do Sparty.

Osmadvacetiletý středopolař dříve působil ve Stuttgartu, převážnou část kariéry však spojil s působením ve Francii, kde oblékal dresy Rennes či Auxere. V uplynulé sezoně odehrál třicet zápasů a dal tři branky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud