3 zahraniční hvězdy, za které Slavia nabízela miliony. Nemá žádnou

Slavia nemá dost. Pražský fotbalový klub, který je mocně podporován čínskými miliony, získal v zimě šest posil. Mohlo jich ale být ještě víc.

Bez názvu.jpg

Slavia ulovila šest nových hráčů, z toho dva z ciziny. Do Edenu přišel norský obránce Per-Egil Flo a chorvatský záložník Marko Alvir. Sešívaní v minulých týdnech a měsících vábili i tři další zahraniční hvězdy, které by výrazně zvýšily ofenzivní sílu týmu. U žádné z nich ale nepochodili. O koho měla Slavia zájem? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

Viktor Claesson

Viktor Claesson.jpg

Slavia v létě přivedla Gina van Kessela, za něhož prý utratila 40 milionů korun. Nizozemský rodák se ale v Edenu neprosadil a odejde na hostování.

Kdo ví, zda by vůbec ve Slavii byl, kdyby pražský klub dotáhl letní transfer Viktora Claessona, za něhož nabízel 39 milionů korun.

Vedení Elfsborgu ale chtělo víc, údajně požadovalo částku mezi 45 až 60 miliony korun. Tolik Slavia nedala a pětadvacetiletý ofenzivní záložník, který má na kontě devět startů a jeden gól ve švédské reprezentaci, setrval ve vlasti. Před pár dny odešel za dva miliony eur do Krasnodaru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Vukadin Vukadinovč

Vukadin Vukadinovič 2.jpg

Byla to jedna z největších přestupových ság této zimy. Pro Slavii ani Vukadina Vukadinoviče ale neměla šťastný konec. Srbský rychlík, který by už na jaře mohl reprezentovat Českou republiku, i přes veškeré úsilí zůstává ve Zlíně.

Na podzim byl nezastavitelný, patřil k nejlepším ligovým hráčům a klub z Edenu o něj mocně stál. Slavia za něj údajně nabízela 15 milionů korun, Lukáše Železníka a další bonusy, tým z Baťova města si ale stál za svým a šestadvacetiletou oporu nepustil. Tento příběh bude mít pokračování v létě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Miroslav Stoch

Miroslav Stoch.jpg

Tohle by byla pecka. Slavia těsně před odletem do Španělska vábila ještě jednu posilu – Miroslava Stocha, který má na kontě 55 zápasů ve slovenské reprezentaci, s níž si zahrál v úvodním zápase Eura. Od té doby se ale v týmu kvůli problémové povaze a skandálům neobjevil...

Slavia o něj přesto stála a chtěla ho přivést z bohatého Fenerbahcce. Údajně na půlroční hostování s možností opce. Přestože sedmadvacetiletý ofenzivní záložník v Turecku příliš nehraje, klub si za bývalého hráče Chelsea řekl o takové podmínky, které Slavia nemohla splnit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud