3 velké přestupy Antonína Baráka. Podívejte se, kolik se platilo za českého záložníka

3 velké přestupy Antonína Baráka. Podívejte se, kolik se platilo za českého záložníka

3 velké přestupy Antonína Baráka. Podívejte se, kolik se platilo za českého záložníka

Antonín Barák má 27 let, ale už toho ve fotbalovém životě stihl víc než dost. A kluby, které ho prodávaly, na něm taky pořádně vydělaly (a možná ještě vydělají).

Antonín Barák svou kariéru nastartoval v Příbrami, několik posledních let však působí v italské Serii A. Když nebudeme počítat hostování, stal se hlavním artiklem tří velkých přestupů. Kolik dosud záložník, jenž má na kontě přes tři desítky reprezentačních startů, stál? Informace o všech transferech najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

FK Příbram – Slavia Praha: 400 tisíc eur

Antonín Barák.jpg

Antonín Barák debutoval v nejvyšší české lize v sezoně 2012/13, kdy odehrál sedm minut za Příbram. Dalších dvanáct startů přidal v ročníku 2015/16, během jehož podzimní části dal i tři góly. V zimě pak zamířil za deset milionů korun do Slavie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Slavia Praha – Udinese Calcio: 3 miliony eur

Antonín Barák Udine 3.jpg

V Edenu se Antonín Barák rychle prosadil a zabydlel se v sestavě. Během jara vstřelil čtyři góly v devíti duelech a zařadil se mezi opory sešívaného týmu. Parádní měl i další podzim a v zimě podepsal smlouvu o budoucím přestupu do Udine, které za něho zaplatilo 80 milionů korun. Na jaře už ale v takové formě nebyl a navíc ho trápilo zranění, kvůli němuž přišel i o evropský šampionát jednadvacítek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Udinese Calcio – Hellas Verona: 6 milionů eur

Antonín Barák-Verona1.jpg

V Udine Barák na začátku nastupoval pravidelně a dával i góly. Jenže jeho herní vytížení postupně klesalo a v roce 2020 zamířil na hostování do Lecce a posléze do Verony. Tam se mu dařilo, klub tedy využil opce a podepsal s českým středopolařem tříletý kontrakt. Minulý ročník se Barákovi nesmírně vydařil, v 29 ligových zápasech nastřílel 11 branek, přidal čtyři asistence a jeho tržní cena vzrostla podle portálu TransferMarkt na 20 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud