3 velké ligové přestupy Stanislava Tecla. Kdo za něj zaplatil nejvíc?

Na začátku září oslaví Stanislav Tecl třiatřicáté narozeniny jako nejstarší a nejzkušenější hráč pražské Slavie. Do Edenu přišel v roce 2017 jako šestadvacetiletý a byl to už jeho třetí výrazný přesun mezi ligovými celky. A pokaždé byl hodně drahý.

Stanislav Tecl býval velkým klenotem českého fotbalu. V podzimní části sezony 2012/13 nastřílel v jihlavském dresu deset branek v jedenácti zápasech a upoutal pozornost předních tuzemských klubů. Z Vysočiny odešel do Plzně, v roce 2015 zamířil do Jablonce a o dva roky později už byl hráčem Slavie. Kolik za něj tyto tři kluby zaplatily? Hodně tučný balík. Podrobnosti najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Viktoria Plzeň

Tecl1.jpg

Stanislav Tecl zažil v Jihlavě výjimečný podzim v sezoně 2012/13 a bylo jasné, že v kádru Vysočiny už moc dlouho nevydrží. Mladý útočník zamířil do Plzně, která za něj zaplatila dvacet milionů korun.

Ve stejném přestupním období Sparta utratila shodnou částku za Davida Lafatu. Zatímco letenským se investice vyplatila a Lafata byl dlouho jednou z ústředních postav týmu, Teclovi se na západě Čech příliš nevedlo.

Tehdy nejdražší posila v historii klubu sice získala s Viktorkou dva tituly, zahrála si v Lize mistrů i v Evropské lize, v Plzni od ní ale čekali víc. Na jaře po přestupu se Tecl netrefil ani jednou, v další sezoně se blýskl 12 góly, poté ale začal vypadávat ze základní sestavy a v létě roku 2015 odešel společně s Tomášem Wágnerem do Jablonce.

Odhaduje se, že Plzeň za něj zaplatila i s bonusy okolo 30 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

FK Jablonec

Stanislav Tecl Jablonec.jpg

Plzeň v roce 2015 mocně toužila po Janu Kopicovi z Jablonce. Toho nakonec získala, zároveň ale obětovala útočníky Tomáše Wágnera se Stanislavem Teclem, jehož cena byla tehdy odhadována na deset milionů korun.

V sezoně 2015/16 naskočil do 26 zápasů, dvacetkrát byl v základní sestavě a vstřelil sedm branek. V úvodu dalšího ročníku byl zraněný, po návratu na hřiště se ale dostal do výborné formy a patřil k nejlepším hráčům severočeského týmu. Šikovný krajní záložník či hrotový útočník se trefil proti Mladé Boleslavi, Příbrami a dva góly dal Liberci. Další branky už však střílel ve Slavii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Slavia Praha

Stanislav Tecl.jpg

Stanislav Tecl ve Slavii krátce působil už v roce 2010, kdy byl v Edenu na hostování, v roce 2017 ale přišel jako „hotová“ posila. Svého bývalého svěřence přivedl z Jablonce trenér Jaroslav Šilhavý, který o něj hodně stál.

Slavia však musela výrazně zalovit v kase. Jablonec si totiž Tecla cenil asi na 15 milionů korun, které se klub z Edenu rozhodl zaplatit. Celková částka, kterou do něj české kluby investovaly, se tak pohybuje okolo hranice 50 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud