3 věci, které ukázaly poslední dva kvalifikační zápasy reprezentace

Josef Pešice svou misi splnil, získal šest bodů a zabránil totálnímu propadáku v už tak nepovedené kvalifikaci. Poslední dvě utkání navíc ukázala řadu věcí, kterých by se měl nový trenér reprezentace do budoucna držet.
3 věci, které ukázaly poslední dva kvalifikační zápasy reprezentace

Víc důvěry pro Lafatu

Klepněte pro větší obrázek
Sparťanský kapitán David Lafata má pořád pro reprezentaci cenu. Jeho zkušenosti i střelecká potence mohou týmu pomoci. (Foto: Profimedia.cz)

Na posilu Aston Villy, která začala po zranění Bentekeho konečně v Premier League nastupovat pravidelně, je vyvíjen zbytečný tlak. Ač Libor Kozák prošel římským Laziem, je mu stále pouhých 24 let a v reprezentaci teprve začíná. Označení typu „jednička českého útoku“ mu rozhodně nepřidává, což bylo v Bulharsku krásně vidět. Holt pracovat s mladými nadějnými hráči, jakými bezpochyby Kozák, Kadlec, Vydra či Pekhart jsou, chce trpělivost a citlivé zacházení.

Jak se letos dařilo českým reprezentantům? Někteří zářili, jiní smutnili

Jak se letos dařilo českým reprezentantům? Někteří zářili, jiní smutnili

Úplně odlišným příkladem je David Lafata, který je smířený s tím, že jeho čas v reprezentaci se pomalu, ale jistě krátí. Sparťanskému kapitánu je přitom teprve jednatřicet let, je tedy v nejlepším fotbalovém věku. Nebylo by dobré ho odepisovat, což ukázal proti Maltě (1+2). Lafata je navíc typem hráče, který bez problému přijme jakoukoli roli a v případě potřeby podá spolehlivý výkon.

Top videa

Plzeň - Brno: Bucha vysunul Kopice do úniku, ten se nemýlil! 2:0

Nejčtenější články

Ve Spartě skončili, jinde je nechtějí. Tito čtyři hráči jsou stále bez angažmá

Ve Spartě skončili, jinde je nechtějí. Tito čtyři hráči jsou stále bez angaž…

Kabina pražské Sparty se v létě zase pořádně otřásla. Na Letnou přišlo několik nových posil, řada hráčů však v klubu také skončila. Někteří jsou ale stále bez angažmá.

29.  8.  2020 | |1 N/A
Sobol Petr
Sparta PrahaPřestupyFotbal
Když zářil talent. Připomeňte si 5 nejvýraznějších úspěchů v kariéře Jiřího Hudlera

Když zářil talent. Připomeňte si 5 nejvýraznějších úspěchů v kariéře Jiřího …

V šestatřiceti letech se útočník Jiří Hudler mohl klidně ještě prohánět mezi mantinely, ale jsou to už tři roky, co se s profesionální kariérou nadobro rozloučil. Někdejší obrovský talent českého hokeje, který byl v mládí srovnáván s Jaromírem Jágrem, se však může za svou sportovní cestou ohlédnout s uspokojením.

31.  8.  2020 |
Sobol Petr
Jiří HudlerHokej
Slavia chce další posily. Podívejte se, kdo by ještě mohl přijít do Edenu

Slavia chce další posily. Podívejte se, kdo by ještě mohl přijít do Edenu

Zdá se, že kádr pražské Slavie ještě není uzavřený. Trenér Jindřich Trpišovský může přivést do Edenu další zajímavá jména.

10.  9.  2020 |
Sobol Petr
Slavia PrahaPřestupyFotbal

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com