3 věci, které ukázaly poslední dva kvalifikační zápasy reprezentace


Je třeba dát šanci mladým

Čelůstka.jpg
Jeden z adeptů pro reprezentaci, který by měl dostat větší šanci, je obránce Ondřej Čelůstka. (Foto: Profimedia.cz)

Ano, říká se, že obranná čtveřice by měla být sehraná a mělo by se do ní zasahovat co nejméně. Nicméně zápasy na Maltě a v Bulharsku ukázaly, že Michal Bílek dlouho držel ochrannou ruku nad trápícími se Sivokem či Gebre Selassiem poněkud zbytečně. Právě bez „šéfa obrany“ Tomáše Sivoka, jak je poslední roky třicetiletý fotbalista nazýván, nastoupili Češi v Bulharsku po 29 zápasech v řadě. Na souhře defenzívy to ale vůbec nebylo znát, dokonce ubylo pár kiksů...

Suchý s Mazuchem fungovali spolehlivě, a tak by se s nimi mělo napevno počítat i do příští kvalifikace. Zvlášť, když se naplno ukázalo, že Michal Kadlec je pořád ještě typickým levým bekem a nikoli stoperem, kam ho stále dokola Bílek stavěl.

Pravou stranu měl pod kontrolou navrátilec František Rajtoral, který svou aktivitou ještě více rozvířil spekulace, zda neměl hrát ty nejdůležitější mače kvalifikace právě on namísto Thea Gebre Selassieho. Ten se snaží už druhým rokem v Brémách marně navázat na svou mistrovskou formu z Liberce. O post pravého beka se navíc bude chtít poprat také Ondřej Čelůstka ze Sunderlandu.

Doporučujeme

Články odjinud