3 věci, které ukázaly poslední dva kvalifikační zápasy reprezentace

Josef Pešice svou misi splnil, získal šest bodů a zabránil totálnímu propadáku v už tak nepovedené kvalifikaci. Poslední dvě utkání navíc ukázala řadu věcí, kterých by se měl nový trenér reprezentace do budoucna držet.
3 věci, které ukázaly poslední dva kvalifikační zápasy reprezentace

Je třeba dát šanci mladým

Klepněte pro větší obrázek
Jeden z adeptů pro reprezentaci, který by měl dostat větší šanci, je obránce Ondřej Čelůstka. (Foto: Profimedia.cz)

Ano, říká se, že obranná čtveřice by měla být sehraná a mělo by se do ní zasahovat co nejméně. Nicméně zápasy na Maltě a v Bulharsku ukázaly, že Michal Bílek dlouho držel ochrannou ruku nad trápícími se Sivokem či Gebre Selassiem poněkud zbytečně. Právě bez „šéfa obrany“ Tomáše Sivoka, jak je poslední roky třicetiletý fotbalista nazýván, nastoupili Češi v Bulharsku po 29 zápasech v řadě. Na souhře defenzívy to ale vůbec nebylo znát, dokonce ubylo pár kiksů...

12 největších trapasů fotbalové reprezentace. U většiny byl kouč Bílek

12 největších trapasů fotbalové reprezentace. U většiny byl kouč Bílek

Suchý s Mazuchem fungovali spolehlivě, a tak by se s nimi mělo napevno počítat i do příští kvalifikace. Zvlášť, když se naplno ukázalo, že Michal Kadlec je pořád ještě typickým levým bekem a nikoli stoperem, kam ho stále dokola Bílek stavěl.

Pravou stranu měl pod kontrolou navrátilec František Rajtoral, který svou aktivitou ještě více rozvířil spekulace, zda neměl hrát ty nejdůležitější mače kvalifikace právě on namísto Thea Gebre Selassieho. Ten se snaží už druhým rokem v Brémách marně navázat na svou mistrovskou formu z Liberce. O post pravého beka se navíc bude chtít poprat také Ondřej Čelůstka ze Sunderlandu.

Nejčtenější články

Smolaři. 5 legend českého hokeje, které přišly o zlatý turnaj v Naganu

Smolaři. 5 legend českého hokeje, které přišly o zlatý turnaj v Naganu

Česká seniorská reprezentace čeká už od roku 2012 na medaili z velkého turnaje a hokejový národ tak může jen vzpomínat na dávné triumfy. Třeba na zlaté Německo či nezapomenutelné Nagano. Pár hráčům se ale při vzpomínce na olympijský turnaj vybaví smutné myšlenky.

21.  11.  2019 | | 3 N/A
Nedostali pořádnou šanci. 5 zlatých hochů z Nagana, kteří odehráli nejméně zápasů v NHL

Nedostali pořádnou šanci. 5 zlatých hochů z Nagana, kteří odehráli nejméně z…

Dominik Hašek patří mezi nejslavnější gólmany NHL všech dob. Jaromír Jágr odehrál v základní části soutěže přes 1700 zápasů. Další čeští hokejisté zvedli nad hlavu Stanley Cup. Ovšem ne všichni borci ze zlaté party z Nagana se za Atlantikem prosadili jako oni.

16.  11.  2019 |
Bez Pastrňáka i bez Crosbyho. Takto vypadá nejsilnější formace ve hře NHL 20

Bez Pastrňáka i bez Crosbyho. Takto vypadá nejsilnější formace ve hře NHL 20

Představte si, že máte neomezené možnosti a můžete si tak sestavit váš hokejový tým snů. Jak by vypadal? Kdo by se do něj dostal a na koho by už nezbylo místo?

1.  12.  2019 |

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com