3 týmy, které jsou (zatím) největším zklamáním aktuální sezony NHL

Blížíme se ke konci prvního měsíce aktuálního ročníku NHL, ve kterém už téměř všechny týmy odehrály aspoň deset zápasů. V mnoha ohledech jsme se dočkali překvapení – ať už příjemných, nebo na druhé straně těch nepříjemných.

Kdo by na startu sezony tipoval, že Colorado bude patřit k absolutní elitě prestižní zámořské soutěže? Nebo že se Carolina bude prát o vedení v Metropolitní divizi? To jsou příjemná překvapení (především pro fanoušky těchto celků), na opačném pólu pak najdeme celky, od kterých se čekalo o mnoho víc, než dosud předvedly.

Samozřejmě je ještě příliš brzy na nějaké komplexní hodnocení, protože do konce sezony zbývá odehrát spousta zápasů, ale minimálně v některých klubech by měli být nejistí ze startu svých celků do nového ročníku. Zvláště pak tam, kde od nich očekávali mnohem víc, než předvádějí. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete tři mančafty, které jsou bezpochyby největším zklamáním v dosavadním průběhu sezony.

Pokračování 2 / 4

Arizona Coyotes

Arizona Coyotes.jpg

Aktuální bilance: 10 zápasů – 10 bodů, skóre 26:20
Nejproduktivnější hráč: Clayton Keller – 10 zápasů, 7 bodů (5+2)

Fanoušci Arizony, ale i mnozí odborníci byli před startem sezony velmi optimističtí. Podle názorů mnohých z nich se měli Kojoti stát černým koněm soutěže. Jejich předpoklady a naděje se ale zatím nepotvrdily. Především první zápasy se mužstvu vůbec nevydařily, ale momentálně se zdá, že by se přece jen mohlo blýsknout na lepší časy. V úvodu sezony totiž týmu chyběl útočník Alex Galchenyuk, ale od té doby, co se 23. října poprvé dostal na led v soutěžním utkání, mužstvo vyhrálo všechny tři zápasy, které absolvovalo.

Coyotes mají velmi talentovaný tým a jejich výhodou je, že hrají v pravděpodobně nejslabší divizi (Pacifické) v NHL. I když byly jejich výkony v první polovině října hodně za očekáváním, nyní jsou na dobré cestě k tomu, aby bojovali o postupové místo do play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Florida Panthers

Florida Panthers1.jpg

Aktuální bilance: 9 zápasů – 7 bodů, skóre 28:35
Nejproduktivnější hráč: Jevgenij Dadonov – 9 zápasů, 10 bodů (4+6)

Žádný tým neměl lepší druhou polovinu sezony 2017/18 než Florida Panthers. Poté, co floridský klub získal z Ottawy útočníka Mika Hoffmana, věřili fanoušci i experti tomu, že jejich celek by neměl mít problémy s kvalifikací do play-off. Jenže teď zřejmě tyto své předpoklady přehodnocují.

Panteři dosud vyhráli jen dva zápasy v řádné hrací době, v další třech zvládli vybojovat vítězství v nastaveném čase či v nájezdové loterii. Jednou z příčin jejich trápení je málo produktivní obrana. Aaron Ekblad má na kontě jen dvě asistence z devíti zápasů a jediným bekem, který dokáže bodově podpořit útočníky, je Keith Yandle. Ostatní zadáci jsou na tom stejně jako Ekblad nebo ještě bídněji.

Velký problém však má floridský celek v brankovišti. V kleci se už vystřídali tři brankáři, přičemž největší porci (318 minut) odchytal James Reimer, ale s úspěšností zákroků 87,8 % patří k podprůměru v NHL. Stejně tak i Michael Hutchinson, který zvládl v brance 202 minut a jeho úspěšnost je ještě tragičtější – 83,9 %. Zkušený veterán Roberto Luongo kvůli zranění odchytal jen 33 minut a nyní je mimo hru.

Florida si nepovedeným začátkem zřejmě zkomplikovala naděje na postup do play-off. Zvláště, když mužstvo působí ve stejné divizi jako Toronto, Tampa Bay a Boston, nemluvě o překvapivě dobře hrající Ottawě, Buffalu a Montrealu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Los Angeles Kings

Los Angeles Kings1.jpg

Aktuální bilance: 11 zápasů – 7 bodů, skóre 22:39
Nejproduktivnější hráč: Ilja Kovalčuk – 11 zápasů, 8 bodů (3+5)

Králové z Los Angeles se v létě dostali do centra pozornosti kvůli tomu, že do svých řad získali ruského snajpra Ilju Kovalčuka, který se po pěti letech v KHL vrátil zpět na zámořská kluziště. Ne, že by se od pětatřicetiletého veterána čekaly zázraky, ale měl mužstvu pomoci s bezbolestným postupem do vyřazovacích bojů. Jenže po jedenácti odehraných zápasech mají Kings na kontě jen čtyři výhry (z toho jednou v nastaveném čase) a jsou nejhorším týmem Západní konference.

Žádný celek nemá tak hrozivý rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami – v tuto chvíli činí mínus 17 gólů a žádný také neskóroval méněkrát než kalifornský tým. Možná se projevuje fakt, že jde o druhé nejstarší mužstvo v aktuálním ročníku NHL (nepatrně starší mančaft má jen Minnesota).

Kádr do značné míry stále stojí na borcích, kteří v letech 2012 a 2014 vybojovali Stanley Cup, od té doby se však liga posunula rychlostně a fyzicky dopředu a hráči Kings často nestíhají. To bohužel platí i o mladších borcích – s výjimkou Alexe Iafalla. V brzké budoucnosti zřejmě budou muset kluboví manažeři s nevyhnutelnou přestavbou kádru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud