3 týmy, do kterých může zamířit Tomáš Plekanec. Zahraje si vedle Crosbyho?

Počet dnů, kdy hráči v NHL ještě mohou změnit dres, se krátí. Hodně rušno je okolo Tomáše Plekance, jenž by mohl poprvé v kariéře opustit Montreal a vydat se vstříc nové výzvě. Zájemců o jeho služby je několik.

Pětatřicetiletý český centr debutoval za Montrealu v sezoně 2003/04. Od té doby odehrál v základní části NHL 979 zápasů a dalších 87 startů přidal v play-off. Jeho role se postupem času změnila, z produktivního centra se stal spolehlivý defenzivní útočník, který v aktuální sezoně posbíral 21 kanadských bodů. Další ale možná přidá jinde. Tři kluby, které se o něj zajímají, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Minnesota

Tomáš Plekanec Vrbata.jpg

Ambiciózní Wild se zatím pohybují na hraně postupu do play-off. Minnesota však svým soupeřům „dovoluje“ vyslat v průměru 32,5 střely na zápas a proto se v týmu začínají poohlížet po zkušených útočnících, kteří si zodpovědně plní defenzivní povinnosti.

Čtvrtým centrem týmu je jednadvacetiletý Joel Eriksson-Ek, který zatím nedostává tolik prostoru, kolik by si představoval. Navíc se spekuluje o výměně Matta Cullena, a tak se v kádru Wild možná uvolní místo. Loni to s příchodem Martina Hanzala nevyšlo, jak by dopadl Plekanec?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Pittsburgh

Tomáš Plekanec Voráček.jpg

Pittsburgh letos bude útočit na třetí Stanley Cup v řadě. Bude u toho i Plekanec? Ten na triumf v NHL zatím čeká a výměna k Penguins by pro něj byla zajímavou výzvou. Generální manažer Jim Rutherford je vyhlášený propočítanými tahy, kterými dokáže svůj tým posílit před play-off. Letos se zřejmě zaměří na získání defenzivního centra a Plekanec by byl ideálním článkem do skvěle fungujícího kádru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

San Jose

Tomáš Plekanec 2.jpg

Třetím týmem, který by mohl ulovit Plekance, je San Jose. Joe Thornton je totiž na několik týdnů mimo hru a Sharks se před klíčovou fází sezony začínají dívat po náhradě. Ideální volbou by mohl být právě Plekanec, který má dostatek zkušeností na to, aby San Jose pomohl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud