3 talentovaní obránci z NHL, kteří by si zasloužili hrát v kvalitnějších týmech

3 talentovaní obránci z NHL, kteří by si zasloužili hrát v kvalitnějších týmech

3 talentovaní obránci z NHL, kteří by si zasloužili hrát v kvalitnějších týmech

Tak jako existují celky, s nimiž se rok co rok víceméně počítá v bojích o Stanley Cup, jsou na druhé straně týmy, které jsou papírově odsouzeny k tomu, že do vyřazovacích bojů neproniknou. I v jejich kádrech najdeme řadu talentovaných borců, kteří však mají smůlu, že kolem sebe nemají dost kvalitních spoluhráčů, aby jejich výkony jaksepatří vynikly.

slide-zaslouží si lepší tým.jpg

Zapomeňme teď na chvíli na Erika Karlssona, Kevina Shattenkirka či Dougieho Hamiltona. Pojďme se podívat na hráče, kteří - stejně jako výše zmínění - drží hokejku napravo a jsou tedy v NHL ceněným zbožím. V následujících kapitolách najdete tři mladé borce, kteří by mohli být v kvalitnějších mužstvech hodně vidět, ale protože hrají spíše v podprůměrných týmech, patří (neprávem) mezi poměrně přehlížené hráče.

Pokračování 2 / 4

Mark Pysyk (Florida Panthers)

Mark Pysyk-Florida.jpg

Kanaďan Mark Pysyk je rychlý obránce a excelentní bruslař, jemuž to hokejově velmi dobře myslí. Jeho slabinou je však střelba. Není to ryze ofenzivní typ obránce a občas je krok za protivníkem, ale za plat 2,733 milionu dolarů ročně je to rozhodně hráč, který se vyplácí. Stávající smlouva na Floridě, kterou podepsal letos v létě poté, co mu skončil předchozí kontrakt, jenž uzavřel před dvěma lety v Buffalu, mu vyprší v roce 2020.

V minulé sezoně odehrál v dresu průměrných Panthers všech 82 zápasů v základní části soutěže, ve kterých nasbíral 17 bodů za čtyři góly a 13 asistencí, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře. Navzdory tomu, že byl v roce 2010 draftován už v prvním kole a experti jej považují za velký hokejový příslib, se Pysyk dosud uznávanou personou v NHL nestal. V lepším týmu by však mohl být daleko produktivnější. Podle odborníků je v jeho schopnostech přispívat mužstvu v základní části třiceti i více body za sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jacob Trouba (Winnipeg Jets)

Jacob Trouba.jpg

Třiadvacetiletý urostlý Američan Jacob Trouba má za sebou čtyři sezony v NHL a je v centru pozornosti řady klubů. V průměrném Winnipegu patří k oporám zadních řad týmu a kromě toho, že si skvěle plní defenzivní povinnosti, je také poměrně produktivní. V základní části minulého ročníku odehrál 60 zápasů, ve kterých zaznamenal 33 kanadských bodů za osm branek a 25 asistencí, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře.

Trouba se stal devítkou draftu v roce 2012. Je to komplexní moderní hokejista, vynikající bruslař a excelentní nahrávač. Usilovně na sobě pracuje a v lepším týmu by mohl růst zápas od zápasu. Odborníci v zámoří ho srovnávají s Chrisem Prongerem v mladých letech. Po sezoně mu ve Winnipegu vyprší smlouva a pokud se nedohodne na nové, o nabídky jistě nebude mít nouzi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tyson Barrie (Colorado Avalanche)

Tyson Barrie.jpg

Kdyby nehrál kanadský obránce Tyson Barrie v podprůměrném Coloradu, ale třeba v Chicagu nebo v Anaheimu, byl by jistě jednou z nejzářivějších defenzivních hvězd NHL. Šestadvacetiletý hráč byl draftován v roce 2009 ve třetím kole jako 64. v celkovém pořadí, šanci zahrát si v nejslavnější lize světa však dostal až v sezoně 2012/13. A chytil ji pořádně za pačesy.

V minulé sezoně byl suverénně nejproduktivnějším zadákem Lavin, když nasbíral do statistik 38 bodů za sedm gólů a 31 asistencí. Konzistentní výkonnost si drží už od své premiérové sezony v NHL a patřil k nejvytíženějším mužům týmu. Až do loňska si přišel jen na 2,6 milionu dolarů ročně, následně podepsal nový čtyřletý kontrakt, který mu zajišťuje příjem 5,5 milionu dolarů za sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud