3 talentovaní mladíci do 23 let, z nichž jsou už nyní velké hvězdy anglické Premier League

Jedni odcházejí, jiní je nahrazují. Tak to v životě - i v tom fotbalovém - chodí. Každý tým má své hvězdy. Jenže i ty nejjasnější jednou zhasnou. Na jejich místech však pokaždé zazáří nové.

O anglické Premier League se mluví jako o nejkvalitnější fotbalové soutěži na světě. Ostrovní kluby si proto mohou ukazovat na mladé talenty z celé Evropy a stahovat je pod svá křídla ještě před dovršením jednadvacátého roku života, kdy tabulkově přecházejí do seniorského fotbalu.

Na ostrovních trávnících pobíhá řada nadaných borců, kterým může jednou patřit sláva a obdiv fotbalových fanoušků. Mnozí z nich už jsou velkými hvězdami nyní. V následujících kapitolách najdete trio mladíků do 23 let, o nichž je řeč.

Pokračování 2 / 4

3. Phil Foden (Manchester City) – 22 let

Phil Foden.jpg

Phil Foden zažil fantastickou sezonu 2020/21. V 26 ligových zápasech (z toho byl sedmnáctkrát v základní sestavě), nastřílel devět branek a pět dalších připravil pro spoluhráče. A v podobném duchu pokračoval i v minulém ročníku, po kterém měl na kontě devět gólů a pět nahrávek po 28 střetnutích. Podle mnohých expertů je Foden „generačním talentem“. Devět branek už má ve statistikách i v aktuální sezoně.

Na dvaadvacetiletém hráči se pozitivně projevuje důvěra kouče Pepa Guardioly, který se ho nebál na startu kariéry postavit proti nejkvalitnějším soupeřům a Foden se v zápasech s Liverpoolem, Manchesterem United či Chelsea ukázal v tom nejlepším světle. Jeho technické kousky s balonem, intuice a všestrannost ho staví nad většinu jeho vrstevníků v Premier League. Vypadá to, že z něho roste velká světová hvězda. Tomu odpovídá i jeho aktuální cena, kterou portál TransferMarkt vyčísluje na 110 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Bukayo Saka (Arsenal) – 21 let

Bukayo Saka2.jpg

Bukayo Saka je už od 15 let členem všech anglických mládežnických reprezentačních výběrů a 26 zápasů už zvládl i v seniorském celku Albionu. Je to typ moderního univerzálního fotbalisty, který může naskočit téměř na všech postech na hřišti. V Arsenalu hraje nejčastěji na pravém křídle, ale může také operovat na opačné straně hřiště.

V prvním celku Gunners debutoval v sezoně 2018/19. V minulém ročníku naskočil do všech 38 utkání v Premier League a zaznamenal 11 gólů a sedm asistencí. V tom současném má po odehrání 31 střetnutí na kontě už 12 branek a deset nahrávek. Saka je výkonnostní stálicí v sestavě Gunners, která ze sebe pokaždé dostane to nejlepší. Jeho role v týmu stále roste a pro klub je jednou z velkých nadějí pro budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Erling Haaland (Manchester City) – 22 let

Erling Haaland-Manchester City.jpg

I když asi nikdo nepochyboval o tom, že Manchester City získal loni v létě v podobě Erlinga Haalanda fenomenálního fotbalistu, přece jen mohla nejednomu fanouškovi hlodat v mozku myšlenka, zda zvládne bez problémů přechod z německé do anglické ligy. Nyní už je zcela jasné, že norský supertalent nepůjde ve stopách Andreje Ševčenka či Radamela Falcaa, protože jeho start v ostrovní soutěži byl doslova raketový.

V 28 zápasech aktuální sezony Premier League dokázal Haaland nastřílet neuvěřitelných 32 branek a zaznamenat čtyři hattricky, což je nejlepší vstup do soutěže v její historii. Vypadá to, že obránce v Premier League čeká pár pořádně perných sezon.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud