3 světové šampionáty, z nichž si Kaapo Kakko dovezl zlatou medaili. V 18 letech měl „splněno“

Jsou hokejisté, kteří na trofej z mistrovství světa marně čekají celý život. Fin Kaapo Kakko to vzal šturmem. V 18 letech měl ve sbírce už tři tituly světového šampiona.

Rodák z Turku patří k velkým nadějím finského hokeje. Útočník Kaapo Kakko, jenž se stal dvojkou draftu NHL v roce 2019, má před sebou (zřejmě) parádní kariéru. Ale za sebou už má také tři výrazné úspěchy, kterých dosáhl ještě ve věku teenagera. Připomeňte si je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

MS do 18 let (2018, Rusko)

Kaapo Kakko 1.jpg

Nejproduktivnějším a zároveň nejužitečnějším hráčem mistrovství světa do 18 let, které se konalo v roce 2018 v Rusku, byl Jack Hughes – jednička draftu NHL z roku 2019. Američané ale ve finále nestačili na Finsko, které v kádru mělo i Kaapa Kakka. Dal jeden gól i v boji o zlato, celkově vstřelil čtyři branky a přidal šest asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

MS do 20 let (2019, Kanada)

Kaapo Kakko 2.jpg

Na juniorském šampionátu na přelomu let 2018 a 2019 se ve finále střetly týmy Finska a USA. Úspěšnější byl výběr Suomi, který v boji o zlato vyhrál 3:2. Rozhodující branku vstřelil v 58. minutě právě Kakko, který na turnaji posbíral pět bodů za dvě branky a tři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

MS (2019, Slovensko)

Kaapo Kakko 3.jpg

V osmnácti letech si Kaapo Kakko odbyl premiéru na seniorském světovém šampionátu. Parádně mu vyšel hned úvodní zápas s Kanadou, ve kterém dal dva góly. Na turnaji přidal ještě další čtyři trefy, připsal si i jednu asistenci a byl jedním z hlavních strůjců senzační finské jízdy ke zlatu. Výběr Suomi nedokázali ve čtvrtfinále zastavit Švédové, v semifinále Rusové a ve finále ani favorizovaná Kanada.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud