3 současní čeští fotbaloví reprezentanti, kteří mají na kontě nejvíc startů. K magické stovce mají hodně daleko

Jen čtyři hráči v historii českého fotbalu dokázali odehrát v národním dresu přes stovku zápasů. V současné reprezentaci nenajdeme nikoho, kdo by se k této magické hranici blížil, to však neznamená, že by ji někdo z nich nemohl v budoucnosti překonat.

Absolutním rekordmanem v počtu odehraných zápasů v reprezentaci je Petr Čech, který v národním týmu nastoupil ke 124 utkáním. Na druhém místě je Karel Poborský se 118 starty. Přes magickou stovku se dostali ještě Tomáš Rosický (105) a Jaroslav Plašil (103).

Současní reprezentanti k ní rozhodně nemají blízko, ale někteří (pokud se nezraní a stále budou ve formě) ji mohou pokořit v budoucnu. Tři borce, kteří jsou k ní momentálně nejblíže, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

3. Jakub Jankto – 45 zápasů

Jakub Jankto-repre.jpg

Když Jakub Jankto přestupoval v létě roku 2019 z Udine do Sampdorie Janov, kluby se dohodly na přestupové částce cca 15 milionů eur. Odchovanec Slavie Praha se tak zařadil mezi nejdražší české fotbalisty v historii.

Janktovi se nesmírně povedly dvě sezony v Udine, ale neskrýval touhu z klubu odejít. O jeho služby se údajně zajímali skauti AC Milán či Lazia Řím, on se nakonec rozhodl pro Sampdorii. Loni v létě se však přece jen stěhoval. Po sedmi letech opustil Apeninský poloostrov a vydal se do Španělska. Getafe poslalo do Sampdorie za českého reprezentanta šest milionů eur. Jankto se naposled objevil v národním týmu n začátku června, kdy se zranil v průběhu prvního poločasu domácího utkání se Španělskem v Lize národů. V létě se stal posilou Sparty. Na Letnou přišel na hostování do konce sezony, ale na další reprezentační pozvánku čeká. Zatím má na kontě 45 zápasů se lvíčkem na hrudi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Tomáš Vaclík – 53 zápasů

Tomáš Vaclík-repre.jpg

Zatím poslední střetnutí v reprezentaci odehrál brankář Tomáš Vaclík v úterý ve Švýcarsku. V závěrečném představení v elitní skupině Ligy národů se však zranil a musí na operaci ramene, která ho vyřadí ze hry na několik měsíců. Momentálně gólman řeckého Olympiakosu, který dřívě působil v Seville, Basileji a ve Spartě, má na kontě 53 startů v národním celku. Třiatřicetiletý borec je sice jedničkou mezi tyčemi v české brance, ale výkonnostně mu dýchá na záda Jindřich Staněk, který by ho mezi nimi mohl brzy nahradit. Těžko říct, kolik utkání v reprezentaci je Vaclíkovi ještě souzeno.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Tomáš Souček – 54 zápasů

ČR-Černá Hora-Souček.jpg

Z českých fotbalových jmen je v posledních měsících jedním z nejskloňovanějších jméno Tomáše Součka. Předloni v lednu odešel za čtyři a půl milionu eur na hostování do West Hamu United, kde si vedl tak dobře, že si vysloužil přestup v hodnotě 16,2 milionu eur. Pracovitý a běhavý záložník uchvátil anglickou Premier League a od té doby jeho tržní cena vyskočila na více než dvojnásobek. Český reprezentant dosud odehrál v národním týmu 54 utkání a nastřílel devět branek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud