3 solidní hráči z bídných týmů, které (asi) čeká trejd a zahrají si v play-off NHL

3 solidní hráči z bídných týmů, které (asi) čeká trejd a zahrají si v play-off NHL

3 solidní hráči z bídných týmů, které (asi) čeká trejd a zahrají si v play-off NHL

Uzávěrka přestupů v NHL je téměř za rohem. A protože se už krystalizují týmy, které si zahrají o Stanley Cup, i ty, na něž místo v play-off nezbude, dá se očekávat řada trejdů mezi těmito skupinami klubů.

slide-trejdy 2017.jpg

Na konci přestupního termínu v NHL se často horlivě obchoduje s hráči. Letos se okno pro transfery uzavře 1. března, ale ještě než se tak stane, změní dres řada borců. Pozornost je pokaždé soustředěna na velká jména, ale i mezi těmi, kteří nespadají do škatulky hvězd, se najde pár takových, kteří rozhodně stojí za trejd.

V mužstvech, která jsou už bez reálné naděje na účast ve vyřazovacích bojích, hraje pár opravdu kvalitních borců, kteří by mohli být v play-off mimořádně platnými hráči. A přitom se po aktuální sezoně (nebo po té následující) stanou volnými agenty, takže se v případném novém působišti nemusejí obávat, že by si na krk uvázali balvan v podobě dlouhodobých mzdových nákladů. V následujících kapitolách najdete tři třicátníky, kteří tyto parametry bezezbytku splňují a měli by být na seznamu každého manažera z klubů, jež chtějí v play-off něčeho dosáhnout.

Pokračování 2 / 4

Francois Beauchemin (Colorado Avalanche)

Francois Beauchemin.jpg

Post: obránce
Plat v aktuální sezoně: 4,5 milionu dolarů
Rok, kdy vyprší platný kontrakt: 2018

Jednou z nejžádanějších komodit v NHL jsou obránci. Kanadský bek Francois Beauchemin působí už druhým rokem v Coloradu, které je v současnosti nejhorším mužstvem v NHL, ale svými schopnostmi by mohl prospět mnoha lepším týmům, které si za pár týdnů zahrají v play-off.

Šestatřicetiletý veterán má spoustu zkušeností z vyřazovacích bojů. Dosud odehrál v play-off 97 zápasů, ve kterých zaznamenal 39 bodů (10+29) a v roce 2007 dokonce zvedl v dresu Anaheimu nad hlavu Stanley Cup.

Beauchemin umí přesnou a pohotovou přihrávkou podpořit útok, dokáže i tvrdě vystřelit, ale ještě cennější je jeho schopnost hrát do těla. V 52 zápasech dosud atakoval soupeře 51 hity a zblokoval 110 střel. Protože Avalanche si mohou o Stanley Cupu nechat jen zdát, zkušený zadák by mohl být žhavým přestupovým artiklem. To by se ovšem musel vzdát své klauzule o nemožnosti výměny do jiného klubu, což asi nebude vzhledem k postavení Colorada v současném ročníku NHL tak těžké…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Radim Vrbata (Arizona Coyotes)

Radim Vrbata.jpg

Post: útočník
Plat v aktuální sezoně: 1 milion dolarů
Rok, kdy vyprší platný kontrakt: 2017

Návrat ztraceného syna – i tak by se dal nazvat loňský podpis smlouvy Radima Vrbaty v Arizoně. Byl to ale návrat podmíněný, protože klub, v němž v minulosti strávil šest povedených sezon, mu předložil jen roční kontakt v hodnotě pouhého milionu dolarů.

Vypadá to však, že pětatřicetiletý veterán chytil po nepovedeném ročníku ve Vancouveru svou šanci pořádně za pačesy a ve staronovém klubu patří k největším tahounům. V 53 zápasech posbíral 36 bodů za 11 branek a 25 asistencí, a je nejproduktivnějším hráčem týmu. Během 53 zápasů vyslal na branky soupeřů 155 střel, což ho řadí do elitní dvacítky nejčastěji střílejících útočníků v NHL.

Vrbata je nesmírně platný v přesilových hrách, v nichž zaznamenal 12 bodů (3+9). V lepším mužstvu s kvalitnějšími spoluhráči by mohly jeho výkony vyrůst ještě o úroveň výš. Vzhledem k tomu, že se v Arizoně nejspíš budou chtít zbavit veteránů, je jeho odchod dost pravděpodobný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Viktor Stalberg (Carolina Hurricanes)

Viktor Stalberg.jpg

Post: útočník
Plat v aktuální sezoně: 1,5 milionu dolarů
Rok, kdy vyprší platný kontrakt: 2017

Carolina má sice stále teoretickou naději na postup do play-off, ale že by se to Hurikánům podařilo, v to věří asi jen málokdo. Nejspíš i vedení klubu počítá s tím, že mužstvo bude ve vyřazovacích bojích chybět a tak se už manažeři možná zaobírají plány na to, jak poskládat tým pro příští sezonu. To znamená, že za některé starší hráče, kteří ještě mohou odvést dobré služby jinde, se domůžou mladých talentů. V tom případě se nabízí trejd švédského útočníka Viktora Stalberga.

Rychlému bruslaři, který má ve sbírce Stanley Cup z roku 2013, jenž pomáhal vybojovat Chicagu, končí po sezoně kontrakt. V Carolině už s ním zřejmě moc nepočítají, takže výměna je nasnadě. Není to sice borec do prvních dvou útoků, ale ve třetí nebo čtvrté řadě by mohl ještě odvést v play-off kus dobré a poctivé práce.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud