3 šikovní Nigerijci ve Fortuna lize: to je čerstvý reprezentant i nový Lewandowski

Počet cizinců ve Fortuna lize roste. Je mezi nimi i řada Afričanů, kteří často patří k oporám svých týmů. Pozornost si zaslouží i tři hráči z Nigérie.

Peter Olayinka derby.jpg

Nigerijský fotbal vyprodukoval už spoustu skvělých hráčů. Tady je namátkou pár z nich: Nwankwo Kanu, John Obi Mikel, Alex Iwobi nebo Victor Moses. Tři nigerijští fotbalisté nyní působí také ve Fortuna lize a jejich výkony se rozhodně vyplatí sledovat. Více už se dočtete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Ubong Ekpai

Ubong Ekpai Plzeň Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

V sezoně 2016/17 se v dobrém světle ukázal v Liberci, potom nabral ještě lepší formu ve Zlíně a v roce 2018 zamířil do Plzně. Jenže ve Viktorce se neprosadil tak, jak se čekalo. Sice naskočil do zápasu Ligy mistrů proti Realu Madrid, v domácí soutěži ale zasáhl jen do dvanácti duelů. Letos se na západočeskou soupisku nevešel a odešel na hostování do Českých Budějovic. Stále je však brzy, aby se nad ním lámala hůl. Vždyť ofenzivně laděný Ubong Ekpai má teprve 23 let.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Peter Olayinka

Peter Olayinka 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dříve už působil v Dukle a před rokem přestoupil zhruba za 83 milionů korun do Slavie. V Edenu se od něj hodně čekalo, Peter Olayinka se ale nerozjížděl tak rychle, jak by sám chtěl. Pohyboval se na hraně sestavy a lavičky náhradníků, přesto stihl dát šest gólů a dvě nahrávky.

Zlom nastal letos na půdě Interu Milán, kde vstřelil úvodní gól a svůj tým nasměroval k důležitému bodu v Lize mistrů. Vyšlo mu i derby se Spartou a rázem je dokonce v nigerijské reprezentaci.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Michael Ugwu

Michael Ugwu Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jeho idolem je Robert Lewandowski, kterého by rád jednou překonal. Dvacetiletý Michael Ugwu letos sbírá první zkušenosti v Bohemians 1905 a nevede si vůbec zle.

Nigerijský forvard má na kontě sedm startů, naposledy už dokonce naskočil do základní sestavy, a zatím si připsal dvě asistence. Vydá se cestou Benjamina Tetteha či Júsufa, kteří z Ďolíčku zamířili na Letnou, respektive do Edenu?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud