3 památné hlášky, kterými Petr Vichnar vítal velká vítězství českých hokejistů. Dnes slaví 70 let

Na světovém šampionátu v roce 2015 se fanoušci loučili s reprezentační kariérou legendárního útočníka Jaromíra Jágra. Poslední hokejovou kapitolu však tehdy napsal i komentátor Petr Vichnar. I on se zapsal nesmazatelně do historie českého hokeje.

Petr Vichnar dnes slaví 70. narozeniny a už pár let hokej nekomentuje. Jeho hlas však zůstane navždy spojen s největšími úspěchy českého národního týmu. Od roku 1982 odkomentoval 214 zápasů reprezentace a zažil spoustu slavných triumfů. Se třemi z nich jsou neodmyslitelně spojeny i jeho legendární hlášky. Zavzpomínejte na ně v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Finále MS 1996 ve Vídni

„To snad není pravda, dotkli jsme se hokejového nebe, Martin Procházka jako doma na Kladně prostřelil Curtise Joshepa!“ 

Vichnar komentoval zápas, ve kterém Češi získali první světové zlato. Finále s Kanadou spělo do prodloužení, stav byl 2:2, když 19 vteřin před koncem třetí části udeřil Martin Procházka. Radost byla veliká.

Pokračování 3 / 4

Semifinále olympiády v Naganu 1998

„Vždycky jsem si myslel, že Vídeň bude vrchol, ale teď je vážně ohrožena."

Dva roky po zlatu z Vídně přišel absolutní vrchol – turnaj století v Naganu. Češi v semifinále sehráli památný zápas proti Kanadě, po kterém Vichnar neskrýval dojetí.

Pokračování 4 / 4

Finále olympiády v Naganu 1998

„Tak přece jen existuje spravedlnost!“ 

Finále turnaje století se dlouho hrálo bez branek. Zatímco Robert Záruba po konci zlaté bitvy přepisoval dějiny, Petr Vichnar po gólu Petra Svobody děkoval spravedlnosti.

Doporučujeme

Články odjinud