3 mladíci, kteří nebyli v draftech mezi elitní dvacítkou, ještě nenakoukli do NHL, ale jednou v ní mohou zářit

Jejich jména (možná) ještě neznáte, ale přesto je jim (zřejmě) souzeno, aby se stali hokejovými celebritami. O kom je řeč? O mladých hráčích, kteří se ještě neobjevili v NHL, ale mají velký potenciál, aby se z nich jednou staly persony této zámořské soutěže.

Pojďme se blíže podívat na tři mladíky, kteří ještě nenakoukli do NHL, ale podle hokejových odborníků a skautů by mohli za pár let zářit v této soutěži podobně jasně, jako to dnes dělají Sidney Crosby, Patrick Kane či David Pastrňák. Zaměřili jsme se pouze na borce, kteří nefigurovali v draftech NHL mezi první dvacítkou. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

3. Jamieson Rees (Kanada)

Jamieson Rees.jpg

Pořadí v draftu: 44. v celkovém pořadí v roce 2019 (Carolina Hurricanes)
Současný klub: Chicago Wolves (AHL)
Bilance v aktuální sezoně: 10 utkání – 4 body (1+3)

Před dvěma lety šel kanadský centr Jamieson Rees v draftu NHL na řadu ve druhém kole, když po něm sáhla Carolina. Hurricanes mu dosud nedali šanci v NHL, ale s talentovaným mladíkem klub podepsal smlouvu do roku 2024 a nechává ho zatím vyzrávat ve farmářském celku Chicago Wolves v soutěži AHL.

Rees je skvělý týmový hráč a tvrdý pracant, je to schopný tvůrce hry, který to náramně umí s pukem na hokejce. Výborný bruslař s vysokou hokejovou inteligencí Naneštěstí jeho rozvoj zastavilo vážné zranění a dvacetiletý hráč se musel před pár týdny podrobit operaci menisku pravého kolena. Je otázkou, zda se stihne ještě v aktuálním ročníku dostat do formy, která by mu zajistila premiérovou pozvánku do NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Jonatan Berggren (Švédsko)

Jonatan Berggren.jpg

Pořadí v draftu: 33. v celkovém pořadí v roce 2018 (Detroit Red Wings)
Současný klub: Grand Rapid Griffins (AHL)
Bilance v aktuální sezoně: 19 utkání – 15 bodů (7+8)

Švédský útočník Jonatan Berggren má nyní 21 let a až do konce minulé sezony působil ve své domovině v dresu celku Skelleftea a patřil k největším mladým hvězdám tamní nejvyšší soutěže. Nesmírně šikovný a rychlý hráč má ve sbírce úspěchů bronzové medaile z mistrovství světa hráčů do 18 let i ze šampionátu dvacítek. V létě se odhodlal k významnému kroku a zamířil do Ameriky, kde nyní působí ve farmářském celku Detroitu v soutěži AHL. Na to, že se v zámoří teprve rozkoukává, si vede velmi dobře a ještě v aktuálním ročníku by se mohl dočkat premiérové pozvánky do NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Jakob Pelletier (Kanada)

Jakob Pelletier.jpg

Pořadí v draftu: 26. v celkovém pořadí v roce 2019 (Calgary Flames)
Současný klub: Stockton Heat (AHL)
Bilance v aktuální sezoně: 17 utkání – 19 bodů (7+12)

V draftu roku 2019 se kanadský forvard Jakob Pelletier dočkal výběru jako 26. hráč v celkovém pořadí, když si ho pojistilo Calgary. Skauti na něm oceňovali vůdčí schopnosti, charakter a soutěživost, ale také kreativitu, technickou zručnost, dobrou střelu a perfektní hokejově vidění. Je to univerzál, který může hrát na kterémkoli ofenzivním postu, vždy je v pohybu a rychlosti.

Na posledním juniorském šampionátu pomohl reprezentaci javorového listu ke stříbrným medailím a od aktuálního ročníku už zápolí mezi muži ve farmářském celku v soutěži AHL. Vede si tam nadmíru dobře a drží si průměr více než jednoho bodu na utkání. Nebude zřejmě trvat dlouho a uvidíme ho také na ledě v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud