3 mladé talenty, kolem nichž krouží jako hladoví supi skauti AC Milán

Jako supi krouží kolem fotbalových trávníků po celé Evropě skauti bohatých klubů a hledají talenty. Nechybí mezi nimi ani zástupci italského AC Milán.

slide-posily AC Milán.jpg

Zimní přestupové okno se otevře už za dva měsíce a skauti AC Milán krouží kolem mladých hvězdiček, z nichž by jednou mohly na San Siru vyrůst velké hvězdy. Podle italského tisku se Rossoneri zajímají o trio talentovaných mladíků z celé Evropy. Jména těchto hráčů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Adrien Rabiot – 21 let (Paris Saint-Germain)

Adrien Rabiot.jpg

Velký francouzský talent, který kupodivu nemá černou pleť, se jmenuje Adrien Rabiot, je mu jednadvacet let a od patnácti reprezentuje svou rodnou zemi v mládežnických výběrech. Devatenáctkrát už nakoukl i do jedenadvacítky a jeho start mezi seniory je jen otázkou času.

Urostlý záložník se stal v roce 2010 coby patnáctiletý teenager kořistí Paris Saint-Germain a dodnes pařížskému klubu patří. V srpnu roku 2012 si odbyl v klubu premiérový start v Ligue 1 a od té doby už naskočil do téměř stovky zápasů v nejvyšší francouzské soutěže a dvacetkrát si zahrál i v Lize mistrů.

Jeho přestup do AC Milán nemusí být nereálný. V PSG je spousta mladých a talentovaných fotbalistů a přitom klub stále nakupuje další a další předražené hvězdy. Rabiot by proto mohl být na prodej.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Tonny Vilhena – 21 let (Feyenoord Rotterdam)

Tonny Vilhena.jpg

Nizozemský Feyenoord Rotterdam je vyhlášený svou mládežnickou akademií, odkud každý rok vychází desítky talentovaných fotbalistů. Jedním z nich je i jednadvacetiletý záložník Tonny Vilhena.

Vilhena už stihl nastřádat v nejvyšší holandské soutěži 114 startů a připsal si do statistik 16 branek. Mezi AC Milán a Feyenoordem panují přátelské vztahy, a tak není vyloučeno, že se může třiadvacetinásobný holandský reprezentant do 21 let stěhovat v zimě na San Siro.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Nathan Aké – 21 let (Chelsea)

Nathan Aké.jpg

Jednadvacetiletý Nizozemec Nathan Aké je už od 16 let stálým členem všech mládežnických výběrů Oranjes. Aktuálně má na kontě už 22 utkání v týmu do 21 let. To poměrně dost vypovídá o jeho talentu.

Mladý obránce, který však může také alternovat v záložní řadě, přestoupil v pouhých šestnácti letech z Feyenoordu Rotterdam do Chelsea, kde v roce 2012 podepsal pětiletý kontrakt. Na kontě má pět odehraných zápasů v Premier League. Loni na jaře hostoval v Readingu a zkusil si druhou nejvyšší anglickou soutěž, v minulé sezoně byl na hostování ve Watfordu, kde zvládl odehrát 24 ligových zápasů, a v aktuálním ročníku ho Blues zapůjčili do Bournemouthu.

V londýnském klubu si od Akého dost slibují a určitě ho nebudou chtít jen tak pustit pryč, na druhou stranu se však konkurenci, která na Stamford Bridge je, bude asi velmi těžko prosazovat do sestavy, takže odchod je celkem reálný.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud