3 hvězdy ze stříbrné fotbalové dvacítky z roku 2007, které si řádně „podělaly“ kariéru

3 hvězdy ze stříbrné fotbalové dvacítky z roku 2007, které si řádně „podělaly“ kariéru

3 hvězdy ze stříbrné fotbalové dvacítky z roku 2007, které si řádně „podělaly“ kariéru

Když v roce 2007 skončila česká reprezentace druhá na mistrovství světa do 20 let, dralo se ke slávě několik talentovaných fotbalistů. Řadě z nich se prorokovala zářivá kariéra. Někteří si ji ale sami pořádně zprznili.

Běžela 60. minuta finále mezi Českou republikou a Argentinou, když Martin Fenin senzačně otevřel skóre zápasu. Jihoameričané sice skóre otočili a získali světové zlato, řadě českých hráčů se ale otevřela cesta do světa.

Marek Suchý hrál dlouho jednu z klíčových rolí ve švýcarské Basileji, Ondřej Mazuch si zahrál v Lize mistrů v barvách Anderlechtu. Jiní ale neměli takové štěstí a někteří se o zářnou budoucnost připravili sami svým chováním a vystupováním.

Víte, o kom je řeč? Jména tří největších průšvihářů ze stříbrného týmu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Fenin

Martin Fenin.jpg

Největším průšvihářem ze stříbrné dvacítky je bezesporu Martin Fenin. V roce 2008 přestoupil za 120 milionů korun do Frankfurtu a po prvním zápase, ve kterém nastřílel hattrick, měl parádně našlápnuto k zářivé kariéře. Možná i kvůli tomu o pár let později přišel krutý pád.

Fenin slávu nezvládal a nedokázal se vypořádat ani s poklesem formy. Postupně se vytrácel ze sestavy, až se v roce 2011 přestěhoval do Chotěbuzi. To už měl za sebou i horkou noc, během které si při grilování podpálil byt.

Pořádný skandál měl na triku i v reprezentaci. Společně s dalšími spoluhráči flámoval po domácí prohře se Slovenskem, která Čechy téměř vyřadila z boje o světový šampionát 2010. Z národního týmu byl okamžitě vyhozen.

Do reprezentace se sice vrátil, jeho kariéra ale nadále uvadala. Potýkal se s alkoholem i depresemi a vypadl z okna. Fenin se sice dočasně vyléčil, anabáze ve Slavii a v Teplicích ale ukázala, že někdejší formu a talent už nikdy nenajde. Fanoušci mateřského klubu ho přijali velmi negativně. Nelibost vůči jeho osobě je dodnes živá.

Momentálně pětatřicetiletý muž už profesionální sportovní kariéru dávno definitivně odpískal. Měl totiž dlouhodobě velké problémy s alkoholem. Škoda promarněného talentu - pro něj, pro jeho fanoušky i pro český fotbal...

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Marek Střeštík

Marek Střeštík.jpg

Bývalá brněnská hvězda neprovedla nic hrozného, neporušila morálku ani se nedostala do žádných otevřených sporů s trenéry či spoluhráči. Přesto si Marek Střeštík promarnil talent sám. Jeho problém vězel v hlavě.

Po skvělém šampionátu zažil ještě lepší sezonu v Brně a stal se jedním z nejsledovanějších fotbalistů české ligy. O rok později ho na hostování s opcí zlákala Sparta, na Letné se ale rychlonohý fotbalista neprosadil.

Své pověsti nedostál ani po návratu do Brna. Střeštíkovi trenéři si stěžovali, že se nadějnému záložníkovi prostě nechce. Nálady střídal jako na běžícím páse a od toho se pak odvíjely i výkony na hřišti. Jako by spoléhal jen na to, že mu místo v sestavě zaručí jméno. Ale to se nestalo a tak se někdejší talent ztratil v maďarském Győru, odkud se přes MTK Budapešť a další tři kluby dostal do Prostějova. Nyní je hráčem Tatranu Bohunice, který hraje Krajský přebor.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jan Šimůnek

Jan Šimůnek.jpg

S kapitánskou páskou vedl v Kanadě český tým k zázraku. Také Jan Šimůnek ale šlápl vedle.Bývalý obránce Wolfsburgu a posléze hráč druholigového Kaiserslauternu, patřil sice mezi stabilní hráče základní sestavy, pak byl ale přeřazen do týmu do 23 let. Důvod? Neprofesionální chování. Šimůnek se prý nezachoval jako hráč, který je klubu oddaný na sto procent.

V létě roku 2014 podepsal dvouletou smlouvu v Bochumi. Ve druholigovém německém klubu mu však pšenka nekvetla. Odehrál jen sedm utkání a v roce 2015 už nenastupoval vůbec. Před sezonou 2016/17 přišel jako volný hráč do Dukly Praha, odkud opět jako volný hráč zamířil do maďarského prvoligového klubu Vasas, kde jeho kariéra skončila.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud