3 hvězdy z anglické ligy, které by brzy mohly přestoupit do Španělska

3 hvězdy z anglické ligy, které by brzy mohly přestoupit do Španělska

3 hvězdy z anglické ligy, které by brzy mohly přestoupit do Španělska

Před dvěma lety prohlásil šéf španělské La Ligy Javier Tebas, že chce, aby všichni nejlepší fotbalisté světa hráli v Primera Division. Soutěží, která by na tuto snahu mohla nejvíc doplatit, je anglická Premier League.

Už několik let loupí kluby ze španělské La Ligy v nejvyšší anglické soutěži. Po Cescu Fabregasovi, Lukovi Modličovi a Garethu Baleovi předloni v létě zamířil na Pyrenejský poloostrov uruguayský útočník Luis Suárez z Liverpoolu a loni zaplatilo Atlétiko Madrid za brazilského obránce Chelsea Filipeho Luise 21,2 milionu eur.

„Nezastavíme se. Chceme, aby v Primera Division hrálo pět set nejlepších fotbalistů světa,“ řekl ředitel soutěže Javier Tebas. „Zatím se nemůžeme srovnávat s anglickou Premier League, ale uděláme všechno pro to, abychom byli z marketingového hlediska co nejdříve stejně silní jako Angličané.“

V následujících kapitolách najdete tři fotbalisty, kteří by v blízké budoucnosti mohli následovat výše zmíněné hráče a odejít do Španělska. Všechno jsou to hvězdy a je o ně mimořádný zájem.

Pokračování 2 / 4

Aaron Ramsey (Arsenal)

Aaron Ramsey1.jpg

Velšský reprezentant Aaron Ramsey má 25 let a po nesmírně vydařených minulých sezonách v Arsenalu se o něj začali intenzívně zajímat i skauti a manažeři z Pyrenejského poloostrova. Podle některých odborníků v něm dřímá podobný potenciál jako v Garethu Baleovi, který zamířil do Realu Madrid před třemi lety z Tottenhamu.

Jestliže se Ramseymu povede současná sezona aspoň tak jako ta minulá, budou šéfové Arsenalu asi odhánět od svého prahu zájemce ze španělských velkoklubů kanonem. Nebo si za talentovaného hráče pořádně naplní kasu. Cena za Ramseyho by se klidně mohla vyšplhat ke 40 milionům liber. Nebylo by to poprvé, co by z Emirates Stadium zamířil hráč do Primera Division. Stačí si vzpomenout na Cesca Fabregase…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Daniel Sturridge (Liverpool)

Daniel Sturridge.jpg

Z Liverpoolu odešel před dvěma lety do Španělska kanonýr Luis Suárez a není vyloučeno, že by ho v blízké budoucnosti mohl následovat i jeho bývalý parťák z útoku na Anfield Road Daniel Sturridge. Sedmadvacetiletý anglický fotbalista v minulých sezonách jasně ukázal, jak obrovský potenciál v něm vězí.

Co se týče průměru nastřílených branek na jedno utkání, byl Sturridge v sezoně 2013/14 dokonce lepší než Suárez. Bohužel, další ročníky mu poznamenaly zdravotní problémy, ale stačí když zopakuje v tom aktuálním výkony, které předváděl před třemi lety, a ze Španělska (možná)  přijde nabídka, které bude Liverpool opět jen těžko odolávat…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Sergio Agüero (Manchester City)

Aguero.jpg

Argentinský útočník Sergio Agüero už ve španělské La Lize působil a v případě přestupu by se nevracel do neznámého prostředí. V letech 2006 až 2011 strávil pět úspěšných sezon v Atlétiku Madrid, odkud odešel na ostrovy za 38 milionů liber.

Agüerovi je 28 let a je tedy v nejlepším fotbalovém věku. Španělští giganti Barcelona a Real Madrid už se o něho v minulosti zajímali a nejspíš je v hledáčku klubů z Pyrenejského poloostrova stále. Manchester City svou hvězdu asi nebude chtít prodat lacino, ale kdo ví, co by se stalo, kdyby přišla opravdu lukrativní nabídka…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud