3 hvězdy Fortuna ligy, které byly spojovány s přestupem do Manchesteru City

Manchester City je neskutečně silnou sportovní značkou a jedním z nejsilnějších týmů planety. Když se takovýto celek o někoho zajímá, je to pro hráče pokaždé obrovská pocta.

Bez názvu.jpg

I z české Fortuna ligy se dá dostat do zajímavých zahraničních klubů. Ligové fotbalisty dokonce sleduje i Manchester City, který býval spojován se třemi současnými hvězdami tuzemské elitní soutěže. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Pavel Bucha

Pavel Bucha Plzeň 20 jpg

Tato zpráva médii probleskla nedávno. YouTube kanál Tifo, jenž blízce spolupracuje s prestižním britským portálem The Athletic, vytipovával hráče, kteří by v blízké budoucnosti mohli v Manchesteru City nahradit Davida Silvu. A jedním z nich byl i dvaadvacetiletý záložník Pavel Bucha, jenž patří ke klíčovým hráčům plzeňské Viktorky. „Bucha je pohledem čísel mimořádný, ve světě datové analytiky a skautingu se o něm dobře ví. Vyniká především v ofenzivních modelech,“ uvedl pro iSport Jakub Otava z analytické společnosti 11Hacks.

Foto: Barbora Reichova / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Adam Hložek

Adam Hložek SParta 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Osmnáctiletý reprezentant je nyní sice kvůli zranění mimo hru, má však nakročeno k velkému přestupu. Okolo Adama Hložka kroužila už řada předních evropských klubů, přičemž největší zájem o něj projevilo zřejmě Lipsko. V zákulisí se ale skloňovaly i další slavné adresy a jednou z nich byl Manchester City, který se o Hložka údajně zajímal už před třemi lety. Mladý útočník se ale tehdy rozhodl zůstat na Letné, kde se brzy zabydlel v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Oscar Dorley

Oscar Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V létě roku 2019 se do médií dostala šokující zpráva – Oscara Dorleyho, jenž v té době působil v Liberci, údajně chtěl přivést Manchester City, který za fotbalistů z Libérie nabízel asi dvacet milionů korun. Přestup se ale nakonec nedotáhl a Oscar o pár měsíců později zamířil do Slavie.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud