3 hráči z NHL, kteří jistě posílí Rusko ještě před startem mistrovství světa

3 hráči z NHL, kteří jistě posílí Rusko ještě před startem mistrovství světa

3 hráči z NHL, kteří jistě posílí Rusko ještě před startem mistrovství světa

Máme za sebou olympijský turnaj a hokejový svět už vzhlíží k dalšímu vrcholu sezony, jímž bude mistrovství světa v Dánsku. I na tomto klání budou patřit mezi největší favority ruští hokejisté. Sborná se netají přáním vyválčit double a k olympijskému zlatu chce přidat i to světové.

slide-Rusové na MS.jpg

Ve chvíli, kdy vedení NHL oznámilo, že nepustí hráče z nejprestižnější hokejové ligy světa na olympijský turnaj do Jižní Koreje, bylo jasné, že minimálně do roku 2022 bude nejprestižnějším turnajem mistrovství světa. I proto lze očekávat, že pro borce z NHL bude letošní šampionát v Dánsku nesmírně lákavý.

Před rokem se z titulu mistrů světa v Německu a Francii radovali Švédové, které mimo jiné posílil například hvězdný gólman Henrik Lundqvist z New Yorku Rangers či Nicklas Bäckström z Washingtonu Capitals. Také za pár měsíců jistě dorazí do Dánska nejedna celebrita z NHL.

Velké ambice budou mít na květnovém šampionátu Rusové, kteří před rokem vybojovali bronzové medaile. Sborná by ráda navázala na olympijské zlato z Pchjongčchangu a už nyní se spekuluje, kteří borci ze zámoří by mužstvo kouče Olega Znaroka mohli doplnit. V následujících kapitolách najdete tři hokejisty, kteří ruský celek velmi pravděpodobně posílí ještě před startem turnaje, protože už nyní je téměř jasné, že jejich celky si o Stanley Cup nezahrají.

Pokračování 2 / 4

Jevgenij Dadonov

Jevgenij Dadonov-Florida.jpg

Post: útočník
Věk: 28 let
Klub: Florida Panthers
Draftován: 71. v celkovém pořadí v roce 2007 (Florida Panthers)
Bilance v aktuální sezoně: 52 zápasů – 41 bodů (18+23)

Šikovné a rychlé křídlo zvládlo mezi lety 2009 až 2012 naskočit v NHL do 55 zápasů, ve kterých si připsal do statistik 20 bodů. Na Floridě, která ho v roce 2007 draftovala, s ním ale moc nepočítali, vyměnili ho do Caroliny, kde ho úplně pohřbili, a tak se vrátil domů. Od té doby stihl Jevgenij Dadonov dvakrát vyhrát Gagarinův pohár pro vítěze KHL a v loňském play-off se stal hráčem, který zaznamenal nejvíc vítězných gólů (3).

Při pohledu na to, jak mistr světa z roku 2014 válel v KHL, si museli manažeři a skauti Caroliny rvát vlasy z hlavy, takže bylo jasné, že jeho návrat do NHL má smysl. Loni v létě podepsal tříletý kontrakt s Floridou a momentálně je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem klubu. Se šancemi Panterů na play-off to však nevypadá moc dobře, a tak se dá očekávat, že si bude chtít spravit chuť na mistrovství světa. V národním týmu ho jistě přivítají s otevřenou náručí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Artem Anisimov

Artem Anisimov.jpg

Post: útočník
Věk: 29 let
Klub: Chicago Blackhawks
Draftován: 54. v celkovém pořadí v roce 2006 (New York Rangers)
Bilance v aktuální sezoně: 53 zápasů – 24 bodů (17+7)

Devětadvacetiletý útočník Artem Anisimov zažívá svou nejslabší sezonu v Chicagu. Odchovanec Lokomotivu Jaroslavl hraje v dresu Blackhawks už třetím rokem, v předchozích dvou se pokaždé dostal v základní části přes 40 bodů, ale tentokrát bude rád, když se přehoupne přes třicetibodovou hranici. Momentálně má na kontě 24 bodů, ale se 17 góly je třetím nejlepším střelcem týmu. Devět z nich dal v přesilových hrách a v tomto ohledu nemá v klubu konkurenci.

Před startem sezony se hovořilo o Chicagu jako o jednom z aspirantů na Stanley Cup, ale mužstvo se trápí a s velkou pravděpodobností se play-off obejde bez něj. Toho jsou si stavitelé Sborné dobře vědomi a s Anisimovem určitě počítají pro mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Viktor Antipin

Viktor Antipin-Buffalo.jpg

Post: obránce
Věk: 25 let
Klub: Buffalo Sabres
Draftován: nedraftován
Bilance v aktuální sezoně: 38 zápasů – 8 bodů (0+8)

Viktor Antipin se v minulých letech vyprofiloval v jednu z nejdůležitějších defenzivních opor Metallurgu Magnitogorsk. Pětadvacetiletý ruský reprezentant sice nedisponuje nijak ohromujícími fyzickými parametry (180 cm, 79 kg), ale ve svém hokejovém rejstříku má chytrost, obratnost a předvídavost, tedy atributy, kterých si v NHL hodně cení. Dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru zamířit loni v létě do elitní ligy navzdory tomu, že nikdy nebyl draftován, a podepsal jednoletý nováčkovský kontrakt v Buffalu.

Antipin má ve sbírce stříbro z juniorského šampionátu a tři cenné kovy (stříbro a dva bronzy) ze seniorského mistrovství světa. I když v trápícím se Buffalu dostatečně nevyužívají jeho schopnosti, ruští trenéři dobře vědí, jak užitečný dokáže být. Konec aktuální sezony si prožije na mistrovství světa a v příštím ročníku už bude nejspíš zase zpátky v Kontinentální hokejové lize.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud